0
Opublikowany 14 marca 2018 autor Brygida Wiechetek w Ogród
 
 

Sadzimy rośliny przy domu

jakie rośliny przy domu
jakie rośliny przy domu

Każda roślinność sadzona przy domowych murach dodatnio wpływa na korzyści estetyczne miejsca. Wokół domu sadzić można różne typy roślinności. Nie wszystkie wymagają jednak podobnej pielęgnacji.

Niektóre typy roślin warto podlewać niemal codziennie, inne bez wody radzą sobie nawet przez kilka dni. Zieleń roślinności wokół domu warto przełamać także roślinami dającymi w sezonie kwiaty o barwach pastelowych. Polecamy rododendrony.

 • Tulipan

  Tulipan
  Wiosna w ogrodzie – Kwiaty, Ogród, Otoczenie, Przed Domem, Rośliny, Trawnik

 • żonkil - kwiaty w ogrodzie

  żonkil – kwiaty w ogrodzie
  Krzwiaty, Ogród, Otoczenie, Przed Domem, Rośliny, Trawnik

Przy sadzeniu kwiatów w ogrodzie ważne jest, aby odnaleźć tzw. „twarz kwiatu”, czyli najpiękniejszy i najbujniejszy fragment rośliny, który ustawia się w stronę słońca i oglądającego.
Wielu ogrodników wynajętych do działań ogrodniczych przez prywatnych właścicieli domów często się myli w kwestii wyszukiwania „twarzy kwiatów” i na specjalne życzenie rośliny muszą być przesadzane.

 • Perukowiec krzew ozdobny

  Perukowiec krzew ozdobny
  Krzewy, Ogród, Otoczenie, Przed Domem, Rośliny, Trawnik

Trawniki przy domowych patio mogą obfitować w krzewy niskie. Urozmaicą one nieco płaski teren na podwórzu. W święta Bożego Narodzenia można je przyozdobić kolorowymi świecidełkami.

 • Mlecze dmuchańce

  Mlecze dmuchańce
  wiosna pełną parą – Krzewy, Ogród, Otoczenie, Przed Domem, Rośliny, Trawnik

Bezpośrednio przy domowych murach opłaca się zasadzić rośliny z gatunku pnących. Okalają one mury z różnych stron i stanowią dla nich prawdziwą oraz naturalną ozdobę.

 • Ozdobna brzoza

  Ozdobna brzoza
  Rośliny ozdobne w naszym ogrodzie – Krzewy, Ogród, Otoczenie, Przed Domem, Rośliny, Trawnik

Najciekawsze okazy roślin znajduje się zawsze w trakcie sezonu letniego. Nowych okazów roślinności ogrodowej warto szukać już w połowie kwietnia, gdy powoli zaczynamy zastanawiać się nad dopieszczaniem podwórek oraz ogródków po skończonej zimie.
Podstawą dla roślin sadzonych przy domu będzie dobry kompost. Uzyskuje się go dzięki roślinnym zbytkom z ogrodu przechowywanym w głębokim dole wyłożonym np. workiem plastikowym. Może być to trawa, chwasty, gałęzie zniszczonych krzewów, itp.

 • Alejka, widok od sąsiadów z tyłu

  Alejka, widok od sąsiadów z tyłu
  Działka, Otoczenie, Sąsiedzi, Wiosna


Brygida Wiechetek

 
Agencja Reklamowa Baj Wiechetek Copywriter, Usługi copywriterskie, reklama w sieci, reklama hoteli i pensjonatów