0
Opublikowany 3 sierpnia 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Wagi przemysłowe – jakie są najpopularniejsze rodzaje?

wagi przmeysłowe
wagi przmeysłowe

Dokładne sprawdzenie wagi jakiegoś urządzenia lub sprzętu często jest po prostu konieczne. Dotyczy to przede wszystkim branży przemysłowej, gdzie ciężar może zadecydować o dodatkowych opłatach lub pozwoleniu na przewóz określonej ilości towarów. Właśnie dlatego tak ważne jest to, by zwracać uwagę na odpowiednią wagę poszczególnych elementów. Wykonanie koniecznych pomiarów możliwe jest dzięki wykorzystaniu wag przemysłowych. Trzeba jednak wybrać odpowiedni rodzaj tego sprzętu, dzięki czemu otrzyma się prawidłowy wynik.

Waga przemysłowa – co to jest?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na fakt, że wagi przemysłowe służą do pomiaru ciężaru wielu różnych elementów, np. samochodów lub kontenerów. Właśnie dlatego muszą być wykonane z naprawdę wytrzymałych materiałów, ponieważ często ważone sprzęty mają nawet kilka ton. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że wagi przemysłowe są wykorzystywane do sprawdzania ciężaru urządzeń lub elementów o różnych gabarytach. W związku z tym konieczne jest stosowanie wag o innej charakterystyce, dzięki czemu będzie możliwe dokonanie pomiarów nawet tych najbardziej wymagających przedmiotów. Takie wagi można znaleźć m.in. na stronie: tamtrongroup.com/pl/.

Jakie są rodzaje wag przemysłowych?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że na rynku dostępnych jest wiele różnych wag przemysłowych. Dzięki temu są one dostosowane do różnych potrzeb, ale też ciężarów poszczególnych przedmiotów. Właśnie dlatego należałoby zwrócić uwagę na wagi, które są najczęściej wykorzystywane.

Wagi hakowe

Już sama nazwa wskazuje na to, że w wadze hakowej wykonuje się pomiary dzięki niezwykle wytrzymałym hakom. Warto też zaznaczyć, że ten rodzaj należy do wag wiszących i jest bardzo chętnie wykorzystywany w przemyśle. Trzeba przyznać, że jedną z najważniejszych zalet wag hakowych jest to, że mają stosunkowo niewielki rozmiar, dzięki temu mogą być stosowane bez problemu w każdym warsztacie samochodowym, hurtowni, ale również na terenie gospodarstwa rolnego lub w dużych placówkach handlowych.

Wagi samochodowe

Charakteryzują się przede wszystkim tym, że należą do wag najazdowych. Warto też podkreślić, że wagi samochodowe są najczęściej wykorzystywane w tych sytuacjach, gdy towar nie może być zważony osobno, dlatego jego masa jest sprawdzana bezpośrednio w samochodzie. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku sypkich towarów, jak np. piasku, żwiru, kruszonego szkła lub materiałów, które służą do opału. Trzeba też zaznaczyć, że wagi samochodowe odznaczają się naprawdę dużą wytrzymałością, ponieważ często ciężar poszczególnych towarów wraz z pojazdem sięga nawet kilku ton.

Wagi paletowe

Wagi paletowe są bardzo chętnie wykorzystywane w hurtowniach oraz magazynach, gdzie poszczególne towary zostają umieszczone na paletach. W przypadku tego rodzaju również bardzo istotna jest wytrzymałość, jednak poza tym wspomniane wagi często charakteryzują się odpornością na pył, który może pojawić się w miejscach, gdzie jest wykorzystywana.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe