8
Opublikowany 4 kwietnia 2017 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Wszechstronne zastosowanie garaży blaszanych – jak dobrać garażJeśli rozważa się zakup metalowego garażu do wykorzystania jako ochrona samochodu bądź w innym celu – na przykład jako warsztat, konieczne jest uświadomienie sobie, że zadanie to może być nie lada wyzwaniem.

Z uwagi na różnorodność garaży, do rozważenia będzie znacznie więcej elementów niż tylko rozmiar garażu. Należy wziąć pod uwagę między innymi to, jak dużo miejsca się potrzebuje i jak wielką powierzchnią dysponujemy oraz czy będzie potrzebne okno dające możliwość korzystania z naturalnego światła. Takie rozwiązanie to naprawdę wiele możliwości – jeśli jest to wymagane, podobnie jak w innych warsztatach czy domowych biurach, również i w blaszanych garażach można zainstalować linie elektryczne i telefoniczne.

Wszechstronność blaszanego garażu

Jak zostało wspomniane na wstępie – blaszany garaż wcale nie musi być wyłącznie garażem. Równocześnie może to być sprytny sposób na zdobycie dodatkowej przestrzeni. Aby w pełni ocenić jak wielki i jak funkcjonalny musi być planowany garaż blaszany, w pierwszej kolejności należy rozważyć jego ostateczny cel. To proste, bowiem jeśli szuka się jedynie miejsca, w którym pragnie się zaparkować samochód, niezbędny będzie nieco inny zestaw funkcji niż wtedy gdy planuje się urządzenie sobie tam warsztatu. Warto bliżej zapoznać się z różnymi opcjami zastosowania garażu blaszanego i dowiedzieć się czy dostępne obecnie na rynku rozwiązania są w stanie spełnić te oczekiwania.

Garaż blaszany – tylko na samochód

Jeśli parkowanie samochodu ma być jedynym celem Twojego garażu – rozmiar będzie głównym czynnikiem podczas poszukiwań tego najbardziej odpowiedniego. Musisz pamiętać, że wielkość nie tylko musi obejmować pełny rozmiar samochodu, ale również trzeba wziąć pod uwagę możliwość otwarcia wszystkich drzwi, zarówno pojazdu jak i samego pomieszczenia. Możesz również użyć garażu blaszanego jako miejsca do przeprowadzania rutynowych czynności konserwacyjnych, dlatego upewnij się, że rozważyłeś to podczas wyliczania rozmiaru. Musisz również rozważyć typ drzwi, z jakich chcesz skorzystać – najlepiej, aby były one jak najbardziej praktyczne.

Trzeba także przemyśleć wspomniane wcześniej garażowe okienko, które:

  • z jednej strony pozwoli na to, by naturalne światło wpadało do garażu
  • z drugiej może umożliwić złodziejom przeglądanie tego, co jest przechowywane w środku.

fot. Igopol

Garaż blaszany – dodatkowa przestrzeń magazynowa

Jeśli twój metalowy garaż będzie używany do przechowywania, warto pomyśleć jakie będą to elementy. Czy będzie używany do magazynowania rzeczy do grillowania i kosiarki do trawy? Może chcesz tam przechowywać pudła z różnymi domowymi szpargałami? Należy wziąć pod uwagę także rozmiar wymagany do utrzymywania wszystkich tych rzeczy, ale pamiętaj, aby nie zapomnieć też o przyszłych potrzebach przechowywania – jeśli Twoja rodzina się powiększy będziesz musiał przechowywać więcej. Podczas składowania przedmiotów w garażu należy rozważyć również zastosowanie regałów, które mogą wiele ułatwić – przede wszystkim pozwolić na utrzymanie porządku.

Garaż blaszany – jako warsztat

Jeśli rozważasz zakup garażu blaszanego w celu wykorzystania go jako warsztat, ponownie musisz rozważyć, czego potrzebujesz. Czy wymagasz miejsca na narzędzia? Czy dostęp do standardowych drzwi pojedynczych będzie odpowiedni, czy też lepsze będzie zamontowanie drzwi podwójnych, idealnych na manewrowanie z rzeczami wewnątrz i na zewnątrz? Jeżeli oprócz garażu chciałbyś mieć dodatkowe miejsce pod dachem bez ścian to warto zastanowić się nad zakupem wiaty blaszane to tzw. garaż blaszany z przedłużonym dachem bez ścian – idealne miejsca na trzymanie drugie auta, roweru, motoru.

 

fot. Igopol

Podsumowanie

Niezależnie od celu – wysoka jakość jest niezbędna. Jeśli macie wątpliwości, warto o pomoc w dobrze najbardziej odpowiednich garaży zgłosić się do specjalistów wykonujących garaże z solidnej blachy jak chociażby producent garaży blaszanych Igopol – firma z wieloletnim doświadczeniem, mająca w realizacjach tysiące wykonanych garaży blaszanych i innych konstrukcji stalowych .

Szczegółowej oferty firmy Igopol garaże blaszane można zapoznać się na stronie: http://igopol.pl


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz