0
Opublikowany 4 października 2017 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Jak wybrać i gdzie kupić dobrą bramę garażową?Wybór dobrej bramy garażowej to kwestia bardziej skomplikowana niż może się wydawać. Dobra brama garażowa bowiem musi spełniać wiele funkcji jednocześnie, a przy tym posiadać wysokie walory estetyczne

Co istotne jest zwłaszcza w przypadkach, gdy garaż połączony jest z domem – taka sytuacja wymaga też szczególnie dobrej bramy, mającej jeszcze więcej pożądanych właściwości aniżeli brama do garażu wolnostojącego.  Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze takiego produktu?

Brama do garażu połączonego z domem

Dobra brama garażowa do garażu połączonego z domem musi prezentować się bardzo estetycznie. Takie bramy można na szczęście znaleźć bez trudu, czasem nawet są one wykańczane w sposób podobny do wykańczania mebli, przez co wyglądają szczególnie elegancko. Kolor takiej bramy musi być dostosowany do koloru okien i drzwi domu. Jeszcze ważniejsza jednak niż wygląd jest funkcjonalność.

Chodzi tu zwłaszcza o niezawodny system, a także sposób działania. Jeśli nie ma dużo miejsca do tego, by móc otwierać bramę w tradycyjny sposób, czyli na boki, jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest wybór bramy segmentowej, otwieranej w pionie do góry. Taka brama nie zabiera dużo miejsca, a wielką zaletą produktów proponowanych przez firmę Okna Mielczarek jest fakt, iż bramy tego rodzaju można otwierać na dwa sposoby: automatycznie lub ręcznie. Zapewnia to zatem i wygodę, i bezpieczeństwo na wypadek awarii automatyki, czego obawia się wiele osób.

Brama garażu połączonego z budynkiem mieszkalnym musi także cechować się dobrymi właściwościami akustycznymi oraz termicznymi. Musi dobrze tłumić hałasy dobiegające z zewnątrz, a także zapewniać izolację cieplną. Olbrzymie znaczenie ma także skuteczna ochrona przed włamaniem – tym większe, że ochronie ma podlegać nie tylko mienie znajdujące się w garażu, ale też cały dom. Dobrej jakości bramy segmentowe zaspokajają wszystkie te oczekiwania.

Brama odpowiednia do garażu wolnostojącego

W przypadku garaży wolnostojących zwykle nie ma problemu w postaci braku miejsca na otwieranie bramy, zatem warto zainteresować się bramą uchylną, która jest praktycznym i niezawodnym rozwiązaniem. Bramy takie również można otwierać w tradycyjny sposób – ręcznie, bądź też, w przypadku osób pożądających większego komfortu, automatycznie.

Elementy takie wykonywane są w sposób, który zapewnia maksymalną ochronę przed włamaniem, najważniejsza jest więc trwałość tego rodzaju produktów, co gwarantuje odpowiednia konstrukcja. Takie bramy również można znaleźć na stronie http://oknamielczarek.pl/bramy-garazowe/
zapoznać się z ich specyfikacją oraz zobaczyć przykładowe realizacje.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz