3
Opublikowany 17 września 2016 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Wybieramy listwy przypodłogoweWybór listew przypodłogowych jest tak samo ważny jak ten dotyczących wyboru samej podłogi. Zobacz co radzą fachowcy zanim dokonasz zakupu.

Pod kolor ściany czy podłogi?

Najczęściej ulegamy pokusie by listwy – szczególnie pod względem kolorystycznym – dostosować do właśnie wykańczanej podłogi. Wśród trendów dotyczących wykończeń drewnianych podłóg wskazać jednak można dwa skrajne stanowiska. Pierwsze sugeruje, że kolorystyka listew i podłogi powinna być taka sama. Uzyskujemy w te sposób efekt optycznej jednorodności. Warto jednak popuścić nieco wodze fantazji i odbiec od tradycyjnych przyzwyczajeń. Ciekawy efekt wizualny uzyskamy stosując zarówno ciemniejsze, jak i jaśniejsze wykończenia. Poszukując w tym względzie inspiracji, warto całościowo zerknąć na aranżację wnętrza i dominujące w nim kolory. Równie ciekawie, choć nieco intrygująco prezentują się listwy w bieli. Doskonale sprawdzają się tu te lakierowane wykonane z płyty MDF – każdemu wnętrzu nadadzą świeżości i niezaprzeczalnej elegancji.

Listwy lakierowane

Do najczęściej wybieranych obecnie listew należą lakierowane listwy MDF. Swoją popularność zawdzięczają wysokiej jakości wykonania, możliwości wyboru dowolnego koloru (dopasowane do ściany lub podłogi) oraz dowolnego wymiaru (grubość 12,16,18 mm, wysokość dowolna). Listwy lakierowane MDF charakteryzuje stosunkowo niska cena w porównaniu do jakości i estetyki oraz szybki i łatwy montaż. Oferta listew przypodłogowych na wymiar dostępna na stronie: http://listwyprzypodlogowe.eu

Listwy fornirowane

 

Ciekawym, estetycznym i zarazem niezwykle praktycznym rozwiązaniem mogą okazać listwy fornirowane dostępne w dowolnym kolorze dopasowanym do każdej podłogi zarówno z drewna krajowego jak i  egzotycznego. Fornirowanie jest techniką obróbki drewna, polegającą na pokryciu drewna (lub w innej wersji innego materiału drewnopodobnego) tak zwanym fornirem, czyli warstwą drewna o podwyższonej jakości. Technika fornirowania nadaje listwom przypodłogowym eleganckiego i szlachetnego wyglądu.

 

Listwy okleinowane i foliowane

Listwy przypodłogowe, choć rozmieszczone w obrzeżach pomieszczeń, stanowią dopełnienie każdej aranżacji wnętrza. Niezależnie od tego czy harmonijnie współgrają z samą podłogą, czy budują z nią ciekawy kontrast, zdobią, więc zasługują na należytą uwagę. Warto zatem rozważyć montaż przypodłogowych listew okleinowanych. W zestawieniu z drewnem podłogi, wyglądają tradycyjnie i elegancko. Przypodłogowe listwy okleinowane są łatwe w czyszczeniu, wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a wyglądem do złudzenia przypominają naturalne drewno. Świetnie nadają się zatem do wnętrz, w których przebywają dzieci, czy zwierzęta. Przy wyborze okleinowanych listew przypodłogowych warto podjąć decyzję bądź o harmonijnym zespoleniu kolorystycznym listwy z podłogą, bądź o kontraście. Listwa o wyglądzie drewna dębowego świetnie się prezentuje zarówno przy jasnej, jak i ciemnej podłodze.

Listwy lakierowane i narożniki 

 

Gdy wybraliśmy już odpowiednią aranżację podłogi, po niej zaś pasujące do całości wnętrza listwy przypodłogowe, przychodzi czas na dobór odpowiednich narożników. Naturalnym jest, że zazwyczaj nasza uwaga skupia się na tych narożnikach, które będę współgrały z listwami przypodłogowymi zarówno od strony kolorystycznej, jak i odpowiedniego profilu. Jeśli szukamy sposobu na ułatwienie montażu listew przypodłogowych, warto rozważyć montaż wymiennych narożników dopasowanych do uprzednio wybranego profilu listwy.

Jako, że narożniki pozostają szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, dobrze jest zamontować gotowe, wytrzymałe narożniki o grubszej, jednorodnej powierzchni, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie. Ważnym atutem narożników jest to, że w razie konieczności można je łatwo wymienić bez konieczności równoczesnego demontażu listew przypodłogowych.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz