5
Opublikowany 19 września 2016 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Zrób to sam – sprawdź, jak samodzielnie pomalować ściany w dekoracyjny sposóbMasz ochotę wypróbować nietuzinkowe sposoby na dekorację mieszkania? Marzy ci się wnętrze nietypowe, artystyczne, intrygujące? Wypróbuj malowanie ścian za pomocą gąbki, miotły lub wałka pokrytego ciekawą fakturą i ciesz się niepowtarzalnym efektem.

Malowanie ścian gąbką

Tradycyjnymi narzędziami do malowania ścian są pędzle i wałki. Nie dają one jednak takich możliwości artystycznych co gąbka. Za jej pomocą możemy całkowicie odmienić wnętrze, dzięki nietypowej strukturze, jaką uzyskają ściany. Decydując się na zastosowanie gąbki do malowania ścian, musimy pamiętać o tym, aby zacząć od krawędzi i kątów. Do ich pomalowania przydać się może mniejszy kawałek gąbki.

Po zanurzeniu naszego narzędzia pracy w farbie należy odcisnąć jej nadmiar, po czym rozprowadzić barwnik, delikatnie przyciskając gąbkę do powierzchni ściany. Dekoracyjny efekt spotęgujemy przykładając gąbkę w różnych miejscach i pracując w różnych kierunkach. Podobnie postąpić można ze szmatką, która po odciśnięciu nadmiaru farby wystarczy dociskać do malowanej powierzchni.

dekoracyjne malowanie ścian

 

Miotła? Doskonałe narzędzie dekoratora wnętrz!

Planujesz fantazyjne malowanie ścian? Pomysłowym sposobem na ich ozdobienie jest zastosowanie miotły. Pracę należy rozpocząć od pomalowania ścian w sposób tradycyjny. Po rozprowadzeniu farby w wybranym kolorze, zanim zdąży ona wyschnąć, przesuwamy miotłą po ścianie. Aby osiągnąć upragniony efekt, należy posługiwać się tym nietypowym narzędziem malarskim energicznie, długimi pociągnięciami. Zupełnie inny efekt da przyłożenie do pomalowanej, mokrej powierzchni folii. Po kilku godzinach, gdy ją oderwiemy, na powierzchni pozostaną odciśnięte nieregularne ślady.

Cieniowanie

Niezwykle efektownym sposobem na wykończenie wnętrza jest cieniowanie. Wybierz kilka odcieni jednego koloru, po czym pomaluj ścianę, rozpoczynając od dołu. Stwórz pas za pomocą najciemniejszego odcienia farby. Powyżej namaluj pas nieco jaśniejszą barwą i tak dalej. Nie czekając na wyschnięcie farby rozetrzyj naniesione barwniki wilgotną szmatką w taki sposób, aby uzyskać efekt cieniowania.

Prosty sposób na wzorzystą ścianę

Świetnym sposobem na pokrycie wybranym wzorem dużej powierzchni jest zastosowanie wałka z trójwymiarowym motywem. Wzorzyste wałki malarskie dostępne są w wielu sklepach z akcesoriami.

malowanie ścian

Jak zrobić pasy na ścianie?

Kolejnym prostym sposobem na dekoracyjne ściany jest stworzenie pasów, kratek i innych geometrycznych kształtów. Do tego celu potrzebować będziemy – oprócz standardowego wyposażenia malarskiego – tylko taśmy malarskiej. Po naklejeniu jej na ścianę w odpowiedni sposób, tak aby stworzyć pasy, kratkę czy inny dowolny kształt, malujemy powierzchnię wybranymi kolorami. Po oderwaniu taśmy uzyskamy bardzo estetyczny, prosty wzór.

Malując ściany, nie musimy ograniczać się do standardowych rozwiązań. Możemy puścić wodze wyobraźni i wykorzystać tak nietypowe narzędzia jak miotła, gąbka czy szmatka. Jeśli nie chcemy zanadto ryzykować, możemy posłużyć się gotowymi wzorzystymi wałkami malarskimi.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz