0
Opublikowany 11 maja 2017 autor antonooowka w wyposażenie
 
 

Jak wybrać odpowiedni stół do mieszkania?Wybór stołu mógłby się wydawać trywialnie prostą operacją, jednak należy zwrócić uwagę na kilka elementów, aby później nie żałować swojego zakupu. Tym bardziej w czasach, gdy oferta sklepów jest ogromna, a dodatkowo wiele firm oferuje realizację produktów na zamówienie, według przesłanych wytycznych.

Zatem jakie elementy należy rozważyć?

Wielkość stołu – oczywiście pierwszą decyzją powinna być wielkość stołu, czy celujemy w mniejszy stół 4 osobowy, a może jesteśmy fanami organizowania większych spotkań z rodziną i znajomymi, przez co chcemy zdecydować się na stół 12 osobowy. Warto pamiętać że stół 8 osobowy i większe są bardzo często rozsuwane i tu pojawia się kolejny element, jaki trzeba wziąć pod uwagę. Warto mieć na uwadze, że każdy użytkownik stołu powinien posiadać około 70 cm szerokości, aby w wygodzie spędzać czas.

Rozsuwane stoły – przy wyborze takiego typu stołu należy mieć na uwadze czy po rozłożeniu jest on stabilny, czy posiada odpowiednie podpory, które zapewnią mu równowagę. Dodatkowo należy sprawdzić czy po rozsunięciu konstrukcji powierzchnia jest gładka na łączeniach. Jakiekolwiek uskoki czy odstępy mogą później powodować problemy przy rozkładaniu zastawy. 

Kształt stołu – zazwyczaj to wyboru mamy stoły okrągłe, owalne, kwadratowe i prostokątne. Oczywiście w przypadku zakupu produktu realizowanego na zamówienie mamy o wiele większe możliwości.

Kolor i materiał – dopasowanie stołu do aranżacji wnętrza jest również bardzo istotne, więc wcześniej warto zrobić sobie zdjęcia mebli i porównać je w sklepie. Odnośnie materiałów do wyboru mamy plastikowe stoły, szklane czy metalowe, ale według większości społeczeństwa nic nie zastąpi tradycyjnych drewnianych mebli, które cechuje trwałość, elegancja i świetna funkcjonalność.

Oczywiście do stołu niezbędne będzie również dobranie odpowiednich krzeseł. One szczególnie, zwłaszcza kolorystycznie, powinny pasować do pozostałej części pomieszczenia. Oczywiście do drewnianego stołu nie sprawdzą się krzesła z tworzywa sztucznego, a odwracając sytuację do stołu szklanego nie kupujmy drewnianych krzeseł. Na szczęście zazwyczaj krzesła i stoły tworzą jeden komplet, dzięki czemu łatwiej nam dobrać odpowiedni produkt.

Zapraszamy do obejrzenia oferty naszego sklepu Księga Mebli, gdzie znajdą Państwo m.in. opisane stoły o różnych wymiarach (stół 6 osobowy, 8 osobowy itd.) i kształtach.


antonooowka