1
Opublikowany 8 sierpnia 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Remontujesz mieszkanie? Pomyśl o wymianie drzwi wewnętrznych!Odpowiednio dobrane drzwi potrafią zdziałać cuda – od podniesienia standardu mieszkania po dodanie oryginalności i uroku każdemu pomieszczeniu.

Dobór drzwi wewnętrznych wiąże się jednak z licznymi dylematami. Ważne są nie tylko walory estetyczne, lecz także funkcjonalność i możliwość użytkowania drzwi przez wiele lat zgodnie z przeznaczeniem.

Oferta na rynku jest szeroka, a wziąć pod uwagę trzeba wymiary skrzydła, wygłuszenie, ocieplenie, materiał, design i mnóstwo innych rzeczy, które będą się przekładały na efekt końcowy montażu drzwi.

Drzwi wewnętrzne a wystrój mieszkania

Przez ostatnie lata obowiązywała zasada, aby drzwi wewnętrzne dobierać do koloru okien, podłóg lub ścian. Ta wskazówka jest nadal bardzo cenna i wykorzystywana przez wiele osób, jednak coraz częściej da się zauważyć całkowicie odbiegające od niej trendy.

Teraz to właśnie drzwi kontrastują z resztą wystroju mieszkania. Jednolitym i spokojnym kolorystycznie wnętrzom wyraziste czy wręcz jaskrawe drzwi dodają oryginalności, co bardzo pozytywnie wpływa na odbiór całego pomieszczenia. Można je przemalować samodzielnie lub wybrać model z dostępnej na rynku oferty – warto sprawdzić zwłaszcza designerskie drzwi PORTA. Samodzielne projekty są świetne nie tylko ze względu na mnóstwo możliwości i szansę zmiany wyglądu drzwi, kiedy tylko mamy na to ochotę. Metody DIY dają też ogromną satysfakcję – w końcu zrobiło się coś samemu i wygląda to świetnie!  

Drzwi uchylne to najbardziej popularny rodzaj drzwi na rynku. Mają one wiele zalet – od możliwości zainstalowania zamka po ogromny wybór modeli i łatwość w montażu. Dostępnych jest mnóstwo kolorów, wzorów, a także materiałów, z których są wykonane. Dzięki temu bez trudu można znaleźć te idealnie pasujące do aranżowanego wnętrza.

Drzwi przesuwne to nadal mniej popularna opcja zarówno do mieszkań, jak i domów jednorodzinnych. Są one jednak zbawienne dla małych przestrzeni, ponieważ wykorzystują minimum miejsca, a znakomicie oddzielają od siebie pokoje lub tworzą z wnęki garderobę, spiżarnię czy pralnię albo kącik do czytania w salonie. Prezentują się designersko i oryginalnie.

Montaż drzwi – jak to ugryźć?

Montaż drzwi wydaje się na pozór prosty, jednak jest to opcja tylko dla tych, którzy mają dużo czasu i cierpliwości.

Na szczęście producenci drzwi wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i montaż drzwi przez profesjonalną ekipę jest często groszową bądź całkowicie bezpłatną usługą. Warto się o to zapytać już na etapie rozglądania się za produktem i poznać szczegóły dotyczące tego typu oferty.

Profesjonalny montaż przez doświadczoną osobę przebiega sprawniej i praktycznie bezstresowo. Już sam remont jest wydarzeniem, które przysparza nam nerwów, dylematów i ciężkiej pracy – jeśli ktoś może nas w tym odciążyć, zrobić to za niewielkie pieniądze i zagwarantować, że efekt jego pracy posłuży nam przez lata – dlaczego z tego nie skorzystać?

Materiały, transport, a także praca fachowców – to wszystko oczywiście kosztuje. Jednak montując drzwi samodzielnie narażamy się na jeszcze większe koszty, na przykład w postaci zakupu nowego skrzydła, jeśli cokolwiek pójdzie nie tak. W tej kwestii warto więc zaufać fachowcom, którzy montażem drzwi zajmują się na co dzień i mieć przynajmniej jeden problem z głowy.

Więcej informacji na temat autoryzowanych grup montażowych znajdziesz tutaj: porta.com.pl/blog/post-64-profesjonalny-montaz-tylko-przez-autoryzowane-grupy-montazowe.html

 


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz