0
Opublikowany 13 sierpnia 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Zakup nieruchomości na rynku wtórnym – jak znaleźć prawdziwe okazje cenowe?

rynek wtórny
rynek wtórny

Zakup mieszkania to poważna inwestycja, która niejednokrotnie wymaga od nas zaciągania kredytów lub poświęcenia wszystkich oszczędności, które mamy.

Nic więc dziwnego, że poszukujemy jak najbardziej okazyjnych ofert. Z tego powodu bardzo wiele osób decyduje się na zakup mieszkania z rynku wtórnego – czyli nieruchomości należącej do osoby prywatnej, która była już zamieszkana przez kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat.
Ma to swoje uzasadnienie.

Ceny nieruchomości na rynku wtórnym są znacznie niższe niż mieszkań z rynku pierwotnego. Niemniej jednak i tak warto zastanowić się, w jaki sposób moglibyśmy zaoszczędzić jeszcze więcej. Poniżej przedstawiamy sprawdzone metody.

Popytaj znajomych

Jeśli zależy ci na tanim zakupie mieszkania z rynku wtórnego zacznij od szukania ciekawych ofert w najbliższym otoczeniu. Rozpuść więc wici po znajomych. Wykorzystaj możliwości, które dają nam obecnie portale społecznościowe. Być może ktoś ze znanych ci osób wie, kto posiada na sprzedaż mieszkanie, które spełniłoby twoje oczekiwania. Co więcej, udostępnianie twojego ogłoszenia może sprawić, że dotrze ono do osób, które nie są w kręgu twoich znajomych, ale mają one atrakcyjne oferty.

Sprawdzaj oferty w internecie

Kolejnym sposobem na poszukiwanie atrakcyjnych cenowo ofert na rynku wtórnym jest regularne odwiedzanie stron z ogłoszeniami. Jedną z tych, na którą warto zwrócić uwagę jest bezsprzecznie homebroker.pl/mieszkania/na-sprzedaz. Na stronie tej znajdziesz tysiące ofert z całej Polski, wśród których nie brakuje prawdziwych cenowych okazji. Co więcej, każda oferta zawiera dokumentację fotograficzną – wiesz więc czego spodziewać się po danym mieszkaniu, a tym samym nie tracisz czasu na oględziny lokum, które kompletnie nie spełnia twoich oczekiwań.

Bądź na bieżąco

Pamiętaj, że ogłoszenia i oferty sprzedaży mieszkań z rynku wtórnego, które są naprawdę korzystne cenowo znikają jak świeże bułeczki z piekarni. Dlatego też, jeśli chcesz znaleźć naprawdę dobrą finansowo ofertę – koniecznie regularnie zaglądaj na strony, na których są zamieszczane. Dzięki temu zyskasz pewność, że żadna atrakcyjna propozycja nie została przez ciebie przeoczona.

Nie bój się negocjować ceny

Znalazłeś mieszkanie, które cię zachwyciło, ale jego cena wydaje się nieco za wysoka? To wcale nie musi być problemem. Pamiętaj, że właścicielom mieszkań z rynku wtórnego często zależy na czasie, a chętnych do zakupu nie zawsze jest wielu. Nie bój się więc negocjować. Możesz znaleźć słabe strony samego mieszkania, budynku lub lokalizacji i wspomnieć o nich przy ustalaniu ostatecznej ceny. Możesz też również powiedzieć, że jesteś w pełni zdecydowany na kupno, niestety twój budżet wymaga od ciebie negocjowania cen. Niezależnie od tego jaką strategię wybierzesz, masz spore szanse na to, że uda się zejść z początkowej ceny.

Podsumowując, mimo tego, że mieszkania na rynku wtórnym są tańsze od zupełnie nowych nieruchomości warto zrobić wszystko, by zaoszczędzić jeszcze więcej. Powyższe wskazówki, które podajemy powinny ci w tym pomóc.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe