0
Opublikowany 19 marca 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Zalety regulowanych stelaży do łóżekŁóżka z regulowanym stelażem szybko zyskują na popularności ze względu na liczbę oferowanych przez nie korzyści. Nie tylko są idealne dla osób, które lubią pracować, czytać lub oglądać telewizję w łóżku, ale zapewniają także wiele różnych pozycji dla spokojnego i zdrowego snu.

Korzyści zdrowotne z regulowanych stelaży

Stelaże, które posiadają regulację, rozwiązują szereg problemów zdrowotnych, w tym bóle krzyża, szyi czy ramion. Dodatkowo, mało kto jest świadomy, ale możliwość dopasowania wysokości zagłówka czy zanóżka łagodzi objawy astmy, obrzęk nóg i stóp a nawet problemy z sercem. Zmieniając model stelaża ze standardowego na regulowany już po kilku nocach można zauważyć poprawę w postawie ciała, sposobie chodzenia. Osoby z problemami układu krążenia, którym dokuczają zimne stopy czy ręce, również zauważą poprawę ukrwienia całego ciała.  Co więcej, brak regulacji w stelażach jest przeznaczony dla większości osób. Nie są rozpatrywane osobiste preferencje czy problemy zdrowotne. Dlatego też, dopasowanie wysokości jest czymś wyjątkowym, które nie tylko niesie ze sobą szereg korzyści dla zdrowia, ale także poprawia jakość snu.

Stelaże oferują wygodę i komfort dla użytkownika. Nie ma już potrzeby układania poduszek za sobą, aby znaleźć idealną pozycję pochylenia. W tym wszystkim wyręcza nas regulowany zagłówek, który posiada kilka stopni wysokości. Niektóre modele dla jeszcze większej wygody posiadają pilot i elektryczne zasilanie.

Stelaże a łóżka

Trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie łóżka są kompatybilne z regulowanymi stelażami. Przed zakupem należy się upewnić, czy można dopasować odpowiedni stelaż do ramy łóżka.  W połączeniu z wygodnym łóżkiem nie tylko zapewniamy sobie korzyści zdrowotne, ale także niezwykłe miejsce dla wypoczynku. Czytanie książki czy oglądanie telewizji będzie sprawiało jeszcze więcej przyjemności. Łóżka oferują nieograniczone opcje komfortu dla wielu różnych aktywności.

Dodatkowo, jeśli partner woli spać pod innym kątem, można dostosować łóżko do pożądanego kąta nachylenia bez zakłócania preferencji drugiej osoby. Wystarczy zastosować dwa pojedyncze stelaże, które działają indywidualnie.

Materace Koło posiada duży wybór materacy dla regulowanych stelaży, które są dopasowane dla osób ceniących różne stopnie twardości. W ofercie znajdują się miękkie modele H2, które są przeznaczone dla kobiet i lżejszych osób do wagi 80 kg albo twardsze H3 czy H4 dla mężczyzn i użytkowników o większej wadze niż 80 kg. Warto zwrócić uwagę na lateksowe materace dla lepszej cyrkulacji powietrza. Zwłaszcza, jeśli pocimy się w nocy lub mamy alergię.

Co do wyboru konkretnego modelu łóżka, trzeba pamiętać o dopasowaniu rozmiaru do wielkości sypialni. Niektóre mają niestandardową szerokość czy długość i nie da się zakupić mniejszych wersji. Dodatkowo, dla nowoczesnych pomieszczeń są dostępne kubistyczne wzory, które mają geometryczne kształty i sprawiają wrażenie szeregu osobnych płaszczyzn w zależności od oświetlenia i kąta patrzenia. Duży wachlarz kolorów i obić pozwala wybierać pomiędzy standardowymi jasnymi barwami jak i krzykliwą czerwienią czy fioletem. Dla bardziej wybrednych osób, które stawiają na luksusowy akcent w sypialni, wymyślono dodatki do zagłówków z kryształkami Swarovskiego.

Podsumowując, regulowane stelaże mają szereg korzyści dla zdrowia i oferują komfortowy wypoczynek po ciężkim dniu w pracy. W zestawieniu z łóżkiem i odpowiednio dopasowanym materacem tworzą niesamowity zestaw wypoczynkowy, który zaprasza do przyjemnego i zdrowego snu.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe