0
Opublikowany 3 kwietnia 2017 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Na co zwracać uwagę wybierając bramę garażową?Garaż to niezwykle ważna część każdego budynku, dlatego wybór bramy do garażu powinien opierać się na dokładnym sprecyzowaniu naszych indywidualnych potrzeb oraz uwzględniać aspekt funkcjonalnego korzystania z garażu.

Dobra brama garażowa będzie nie tylko chroniła nasz samochód i przechowywany w garażu sprzęt sportowy czy narzędzia przed kradzieżą, ale także pozwoli uniknąć straty pieniędzy związanych z uciekaniem przez garaż ciepłego powietrza z mieszkania. Zanim kupimy bramę garażową, należy zatem wziąć pod uwagę nie tylko aspekt ochrony naszego dobytku, ale także kwestię wydatków na ogrzewanie, zwłaszcza gdy posiadamy kaloryfery w pomieszczeniach bezpośrednio przylegających do garażu lub ogrzewamy także powierzchnię garażową.

Optymalne dopasowanie nie tylko wyglądu i kolorystyki bramy, ale także jej rodzaju pozwala cieszyć się spójnym i estetycznym otoczeniem naszego domu. Na rynku znajdziemy zarówno tradycyjne bramy garażowe otwierane uchylnie i rozwierne, jak i nowoczesne bramy roletowe czy segmentowe. Każdy z rodzajów ma swoje zalety, które warto poznać, zanim wydamy dość spore pieniądze na bramę do naszego garażu.

Wady i zalety montażu poszczególnych typów bram garażowych

Wybór bramy garażowej uzależniony jest przede wszystkim od jej funkcjonalności. W zależności od ilości miejsca na podjeździe mamy do wyboru:

Bramy garażowe uchylne – bramy garażowe uchylne są dość często wybierane przez osoby ceniące oszczędności. Niestety ich montaż wymaga posiadania dość długiego podjazdu, gdyż po otwarciu część bramy wysuwa na zewnątrz, uniemożliwiając swobodne podjechanie pod sam budynek przed otarciem bramy. Bramy garażowe uchylne doskonale sprawdzą się jednak w przypadku posiadania garażu typu blaszak, ustawionego przy domu jednorodzinnym lub w pobliżu naszego osiedla mieszkaniowego;

bramy garażowe uchylne

Bramy garażowe rozwierane – podobnie, jak bramy uchylne wymagają dużo miejsca przed garażem, gdyż skrzydła bramy otwierają się na boki;

bramy garażowe rozwierne

Bramy garażowe segmentowe – mogą otwierać się ku górze lub na bok. Idealnie sprawdzą się przy krótkim podjeździe oraz w ogrzewanych garażach, gdyż zapewniają lepszą izolację termiczną;

bramy garażowe segmentowe

Bramy garażowe roletowe – nowoczesne i funkcjonalne bramy, które działają na podobnej zasadzie, jak rolety okienne, a ich zaletą jest nie tylko fakt, iż zajmują najmniej miejsca, ale także to, że posiadają napęd elektryczny i gwarantują mniejsze straty ciepła zimą.

Bramy garażowe roletowe

Doskonałej jakości bramy garażowe każdego z wymienionych powyżej typów znajdziesz na stronie bianex.pl . Kupując od sprawdzonych sprzedawców, zyskasz pewność, że Twoja nowa brama garażowa bezproblemowo posłuży przez długi czas i nic nie straci na swojej funkcjonalności!


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz