2
Opublikowany 5 kwietnia 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Jak wybrać lustro do małej łazienki?Lustro to niezbędny element wyposażenia mieszkania, a jego obecność szczególnie ważna jest w łazience. Jak spośród niezliczonych modeli wybrać ten, który będzie pasował do naszego wnętrza i spełni nasze potrzeby?

Lustro czy szafka lustrzana?

Jedną z kwestii, którą będziemy musieli wziąć pod uwagę, poszukując lustra do łazienki, jest to, czy szukamy typowego zwierciadła, czy może produktu wielofunkcyjnego, jakim jest szafka wisząca z lustrzanym frontem.

Oba produkty sprawdzą się roli lustra tak samo dobrze, jednak samodzielne zwierciadło może być oprawione w piękną ramę, co dodatkowo doda uroku naszemu wnętrzu. Szafka z lustrzanymi drzwiczkami to natomiast praktyczne rozwiązanie, które w małej łazience sprawdzi się szczególnie dobrze. Spełni nie tylko rolę lustra, ale te zapewni miejsce do przechowywania najważniejszych przyborów i kosmetyków.

Lustro małe czy duże?

Niewielkie prostokątne lustro czy duża tafla zajmująca nawet całą ścianę? Pozornie może się wydawać, że mała łazienka wymaga małego lustra, które nie zajmie zbyt wiele miejsca na ścianie. Czy jednak takie rozwiązanie na pewno jest praktyczne?

Pamiętajmy, że lustro musi być funkcjonalne i umożliwiać wygodne przeglądanie się wszystkim członkom rodziny – musi mieć więc odpowiedni rozmiar. Zwróćmy też uwagę na inny aspekt – lustro optycznie powiększa przestrzeń, co w małej łazience stanowi bardzo dużą zaletę. Nie bez przyczyny jest więc jednym z elementów tak często wykorzystywanych w aranżacji małych łazienek, o czym można poczytać także w artykule Poznaj 5 sposobów na małą łazienkę.

Kształt lustra i jego rama

Wybór lustra do łazienki wymaga też uwzględniania jego kształtu. Dostępne w sklepach lustra łazienkowe przybierają różne formy, od kwadratowych, przez prostokątne, okrągłe i owalne aż po kształty niestandardowe. Najważniejsze jednak, by umożliwiały nam wygodne przeglądanie się w nich, co należy sprawdzić przed zakupem (zwłaszcza w przypadku luster o nietypowej formie).

O ramie wspominaliśmy już wyżej – może stanowić piękny detal dekoracyjny, który podkreśli styl łazienki, jednak w małym wnętrzu nie powinna być zbyt szeroka i masywna. Lustro bez ramy (wklejone w płytki lub przykręcone do ściany) jest natomiast ukłonem w stronę nowoczesnych trendów i najlepiej sprawdzi się wtedy, aranżujemy takie właśnie wnętrze bądź chcemy umieść taflę na większym fragmencie ściany.

Lustro z oświetleniem w małej łazience

Cechą charakterystyczną małych łazienek jest to, że najczęściej nie posiadają one okien. Oznacza to konieczność stworzenia we wnętrzu funkcjonalnego systemu osiedleniowego, przy czym niezbędnym jego elementem jest oświetlenie lustra. Producenci wychodzą naprzeciw tym potrzebom, produkując modele wyposażone w podświetlenie.

Oświetlenie LED wbudowane w lustro powinno być tak rozmieszczone, by nas nie oślepiać. Barwa emitowanego światła może być natomiast różna – ciepła, zimna bądź neutralna, czyli zbliżona do naturalnej barwy światła słonecznego.

Zakup lustra łazienkowego z oświetleniem powoduje, że nie musimy samodzielne montować kinkietów lub innych opraw w pobliżu lustra, które źle rozmieszczone nie zapewniałyby nam odpowiedniego komfortu podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz