1
Opublikowany 26 sierpnia 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

3 Typy Odkurzaczy Doskonałych Dla Domu

odkurzacze
odkurzacze

Wybierając się na zakupy do supermarketu AGD i RTV, możemy czuć się przytłoczeni wyborem dostępnego tam sprzętu.
Jeśli interesuje nas kupno odkurzacza, czeka nas wybór spośród setek różnych modeli podzielonych na wiele różnych typów.

Odkurzacze bezworkowe, wodne, piorące, automatyczne, bezprzewodowe, przemysłowe… który z nich jest najlepszym wyborem? W poniższym zestawieniu prezentujemy trzy typy odkurzaczy które naszym zdaniem najbardziej zasługują na uwagę w 2019 roku. 

Pionowe odkurzacze bezworkowe

Ten rodzaj odkurzacza jest bardzo ciekawym wyjściem dla tych, którzy potrzebują urządzenia sprzątającego nie tylko do odkurzenia zarówno podłóg czy dywanów ale też trudniej dostępnych miejsc takich jak sufit, narożniki czy tez krawędzie mebli. 

Dobry odkurzacz bezworkowy taki jak choćby te produkowane przez znaną brytyjską firmę Dyson ma bardzo małą wagę. Bez problemu możemy nim manewrować przy użyciu tylko jednej ręki. Nie ma więc przeciwskazań aby nawet mniej umięśnione osoby mogły przy jego pomocy odkurzyć np. zaokrąglenia przy suficie.

Większość nowoczesnych odkurzaczy pionowych to modele bezprzewodowe. Nie musimy więc zmagać się z wiecznie plączącymi się pod nogami kablami. Należy jednak pamiętać o tym że czas pracy na baterii jest ograniczony. Czas pracy w najlepszych odkurzaczach tego typu wynosi prawie godzinę, co w zupełności powinno wystarczyć do ukończenia typowego sprzątania.

Ładowanie tego typu urządzeń jest również proste i intuicyjne. Wystarczy tylko odstawić odkurzacz do stacji dokującej i zostawić go tam na kilka godzin, po czym będzie on znów gotów do pracy.

Odkurzacze piorące

Są to odkurzacze przeznaczone z myślą o osobach które poszukują odkurzacza bardziej uniwersalnego, nadającego się do różnego rodzaju powierzchni. Odkurzacze piorące z powodzeniem nadają się zarówno do sprzątania podłóg i glazury jak również dywanów, obić mebli czy też tapicerki w aucie. 

Typowy odkurzacz piorący może pracować w dwóch trybach: suchym i mokrym. Tryb suchy powinniśmy stosować podczas tradycyjnego sprzątania kurzu i innych odpadków. Tryb mokry zaś wyśmienicie nadaje się do gruntownego czyszczenia dywanów, tapicerki czy też silnie zabrudzonych podłóg. 

Dzięki takiemu odkurzaczowi możemy więc zaoszczędzić sobie sporo czasu i wysiłku, unikając przy tym wątpliwej przyjemności zmagania się ze ścierką i mopem. 

Do najbardziej polecanych odkurzaczy piorących należą modele produkowane przez renomowane firmy takie jak niemiecki Thomas czy też dobrze znana z produkcji profesjonalnego sprzętu czyszczącego marka Karcher. Są to sprzęty bardzo wysokiej jakości cieszące się uznaniem konsumentów w wielu krajach europejskich, także i w Polsce.

Roboty sprzątające

Coraz bardziej popularne w ostatnich latach roboty sprzątające są bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnych odkurzaczy. Tego typu odkurzacze automatyczne oferują pełną autonomię pracy i mogą z powodzeniem wyręczyć nas w cotygodniowym sprzątaniu. 

Pierwsze roboty sprzątające które pojawiły się na rynku wiele lat temu nie radziły sobie jeszcze dostatecznie dobrze z dokładnym sprzątaniem bardziej skomplikowanych zanieczyszczeń. Miały one również problemy z nauką rozkładu pomieszczeń i często wystarczał dosłownie jeden zabłąkany przewód elektryczny aby zatrzymać ich pracę. 

Technologia poszła jednak mocno na przód i wiele z tych początkowych trudności zostało skutecznie wyeliminowanych w nowszych modelach. Bardzo dużą rolę odegrał tutaj rozwój algorytmów sztucznej inteligencji oraz tzw. Deep Learning. Technologie te umożliwiają urządzeniom elektronicznym naukę nowych umiejętności oraz optymalizację ich pracy w sposób coraz bardziej przypominający to jak nową wiedzę nabywa ludzki mózg.

Jak podaje ranking odkurzaczy na rok 2019, nowoczesne roboty sprzątające takie jak te z serii Roomba firmy iRobot czy też bardzo popularny w polskich domach Xiaomi Mijia Roborock 2 potrafią już efektywnie nauczyć się mapy naszych mieszkań i z każdym kolejnym odkurzaniem coraz bardziej precyzyjnie docierają do nawet trudniej dostępnych zakątków.

Posiadają one również wysoką wydajność odkurzania co czyni je obecnie jednymi z najbardziej pożądanych typów odkurzaczy na rynku.

 


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe