0
Opublikowany 18 kwietnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

4 rzeczy, na które należy zwracać uwagę wybierając suszarkę do rąkSuszarka do rąk jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej publicznej toalety. Za jej zakupem przemawiają względy estetyczne i ekonomiczne. Choć zakup urządzenia wiąże się z określonymi kosztami, to w dłuższej perspektywie koszty jej użytkowania są niższe niż w przypadku zakupu pojemnika na ręczniki papierowe i regularnego kupowania ręczników papierowych. Oszczędności dotyczą nie tylko samego produktu, ale też podajników, koszy na śmieci, konieczności ich opróżniania, czyszczenia i dezynfekcji. Suszarka do rąk, to rozwiązanie komfortowe dla użytkowników i serwisu sprzątającego. Urządzenia te są warte zainteresowania również ze względu na coraz ciekawszy design. Oto, na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę wybierając suszarkę do rąk.

Cena suszarki do rąk, czyli dlaczego warto zainwestować w lepszą suszarkę do rąk

Im prostszy model, tym tańsze urządzenie. Dobrej klasy suszarkę do rąk można już kupić za 400-500 zł. Wszystko oczywiście zależy od klasy wybranego urządzenia i producenta. Bardziej zaawansowane technologie, dodatkowe funkcje i rozwiązania, a także ciekawszy design oznaczają wyższe koszty. Cena suszarki do rąk o dobrej wydajności to około 800-900 zł, a nowoczesna suszarka kieszeniowa to wydatek rzędu 2-3 tys. zł i więcej.

Sprawa wygląda tak, że jeśli przy zakupie suszarki do rąk zdecydujemy się na droższe, bardziej wydajne urządzenie, to zakup ten zwróci się w niedługim czasie. Lepsze modele przy niższej mocy dają krótszy czas suszenia, dzięki czemu będziemy mieć niższe rachunki za prąd. Najlepszym zaś obecnie rozwiązaniem są suszarki kieszeniowe. Ich moc z reguły nie przekracza 1900W, a suszą ręce w ciągu kilku sekund i mają długą żywotność. – mówi Ryszard Kurek z serwisu ole.pl. Dzięki temu elektryczna suszarka do rąk będzie działała dłużej, więc zakup nawet droższego modelu będzie bardziej opłacalny.

Elektryczne suszarki do rąk – parametry techniczne

Dane techniczne są istotnym kryterium wyboru elektrycznej suszarki do rąk. Oprócz wspomnianego poboru prądu warto zwrócić uwagę na czas suszenia i dodatkowe funkcje.

– Laik może łatwo pogubić się w gąszczu informacji. Moc suszarek do rąk waha się od ok. 1000 W do 2500 W. Często tanie suszarki z niską mocą są zdecydowanie mniej wydajne niż droższe modele z tą samą lub zbliżoną mocą. Dlaczego te drugie są wydajniejsze? Mają lepsze silniki (w suszarkach kieszeniowych są to nowoczesne silniki cyfrowe), często nie mają elementu grzewczego lub są w niego wyposażone, ale można go wyłączyć, co skutkuje niższym poborem prądu. Ich sekret to suszenie rąk silnym strumieniem powietrza, dochodzącym nawet do 690 km/h, co jest zbliżone do prędkości samolotu. Wszystko to skraca czas pracy suszarki do rąk do kilku-kilkunastu sekund i obniża koszty utrzymania toalety publicznej.  – dodaje R. Kurek (ole.pl)

Wydajne suszarki do rąk polecane są szczególnie do toalet intensywnie użytkowanych, czyli do takich miejsc jak dworce, lotniska, centra handlowe, szkoły, biurowce.

Istotne są również dodatkowe funkcje suszarki do rąk: wspomniana możliwość wyłączenia grzałki, sygnalizację pracy suszarki diodami ledowymi, automatyczne wyłączanie się po 30 sekundach ciągłej pracy, powłoki antybakteryjne, powłoki zapobiegające pozostawaniu na obudowie śladów palców, filtr HEPA, wandaloodporne obudowy.

Równie istotna dla komfortu użytkowników jest głośność urządzenia. Gdy poziom hałasu jest istotny dla danej placówki np.: w biurach, restauracjach, urzędach, szkołach, gdzie szum pracujących suszarek może być uciążliwy dla osób pracujących w bezpośrednim sąsiedztwie godne polecenia są modele, przy których emisja hałasu nie przekracza  85 db. Zupełnie cichych suszarek do rąk nie ma, ale w urządzeniach najwyższej klasy parametr ten oscyluje nawet wokół 65-68 db.

Design suszarek do rąk

Na rynku jest spory wybór urządzeń, które różnią się nie tylko funkcjami i ceną, ale też wielkością. Standardowe suszarki do rąk, czy suszarki do rąk kieszeniowe mogą być za duże do małych łazienek. Z myślą o pomieszczeniach, gdzie problemem jest ograniczona powierzchnia, producenci proponują suszarki do rąk mniejszych rozmiarów. Parametry suszenia nie odbiegają od standardowych, więc bez trudu sprostają wymaganiom związanym nawet z dość dużą liczbą użytkowników.

W nowoczesnych łazienkach warto zainwestować w rozwiązania najwyższej klasy traktując suszarkę do rąk jak jeszcze jeden element wyposażenia wnętrza. Wiele modeli suszarek to nie tylko funkcjonalne urządzenie, ale także designerski element wystroju. W sprzedaży są dostępne suszarki do rąk w obudowie z tworzywa ABS w różnych wersjach kolorystycznych, a także w obudowie ze stali szlachetnej w wykończeniu matowym lub błyszczącym.

Nosząc się z zamiarem zakupu trzeba wziąć pod uwagę nie tylko kolorystykę. Równie istotne są właściwości poszczególnych materiałów. Najbardziej popularne białe obudowy są najtańsze tańsze i najłatwiejsze do utrzymania w czystości – wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką z uniwersalnym środkiem czystości. Bardzo efektownie prezentują się srebrne suszarki ze stali nierdzewnej. Warto nadmienić, że jest to wdzięczny materiał, który przy pielęgnowaniu go ogólnodostępnymi środkami do stali nierdzewnej przez lata nie zmienia swojej barwy i prezentuje się równie dobrze, co na początku. Do publicznych toalet poleca się suszarki do rąk z obudową pokrytą dodatkową warstwą lakieru, bo nie widać na nich śladów palców.

Czas gwarancji i sposób załatwiania reklamacji

Średni czas gwarancji suszarek do rąk to okres dwóch-trzech lat, są jednak modele objęte pięcioletnim i dłuższym czasem gwarancji. Z reguły suszarki serwisowane są w autoryzowanych serwisach producenta, niektórzy producenci oferują również serwis typu „door-to-door”. Należy także ustalić liczbę suszarek do rąk, która potrzebna jest do danej toalety. Zbyt mało suszarek powoduje kolejki, a to z kolei przekłada się na komfort użytkowania pomieszczenia. Sama eksploatacja suszarek do rąk nie sprawia z reguły żadnych kłopotów. Oferta jeśli chodzi o wymiary, kolor, rodzaj obudowy jest tak szeroka, że suszarki do rąk można dobrać pod potrzeby konkretnego pomieszczenia, intensywności użytkowania i zgodnie z własnymi upodobaniami estetycznymi.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz