0
Opublikowany 31 sierpnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Nietypowe oświetlenie w restauracjiStosunkowo rzadko spotykaną formą oświetlenia pomieszczeń jest niezwykle efektowne drzewko LED. To dobry pomysł dla wszystkich, którzy szukają przykuwającego wzrok elementu, który mógłby uzupełnić wystrój wnętrza. Za cenę innego oświetlenia można kupić instalację imitującą rozmaite gatunki drzew, która z pewnością nie pozostanie niezauważona.

Leśny klimat w restauracji

Kuchnia roślinna wymaga właściwej oprawy. Wielka, piękna wierzba płacząca na środku sali byłaby idealnym dopełnieniem relaksującego wnętrza. Niestety, prawdziwe drzewo wewnątrz budynku to przedsięwzięcie karkołomne – potrzebuje przecież ziemi a także światła. Trzeba przeszklić dach, lub zrezygnować z dachu… na szczęście drzewko LED nie tylko nie potrzebuje żadnych szczególnych warunków, ale też daje klimatyczne, zielone światło oraz upiększa wystrój. Piękne światło jest podstawą nastroju, dlatego też wybór tak nietypowej instalacji z pewnością zwróci się w formie zainteresowania i aprobaty ze strony odwiedzających restaurację gości.

Czy to wystarczy?

Wprawdzie światło, które emitują ledowe drzewka jest dość silne, jednak koniecznie trzeba doświetlić salę innymi sposobami. Nietrudno jest dobrać na przykład pasujące kinkiety na ściany i rozmieścić je co kilka metrów. Mogą rzucać mleczne światło, co spotęguje wrażenie zaczarowanego lasu. Niektóre firmy oferują też klosze przypominające kwiaty lub zwinięte liście, więc klimat osiągnięty z pomocą drzewka na pewno zostanie utrzymany – jednak to ono stanie się centrum całości zintegrowanej dekoracji, przyciągając wzrok na samym początku, niemal od progu.

Prawdziwy las

Niektóre instalacje mają nawet cztery metry wysokości, więc tworzą naprawdę niepowtarzalne wrażenie. Jednak można też bez trudu kupić mniejsze drzewko LED… albo kilka, np. takie: https://amled.pl/pl/p/Drzewko-LED-wisnia-2,5m-wys./449. Porozstawiane w różnych kątach sali z pewnością stworzą jeszcze ciekawszy efekt niż jedno ustawione na samym środku. Jeśli w dodatku kolory świateł zostaną umiejętnie dobrane, niepotrzebne będzie zbyt wiele dodatkowego oświetlenia.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz