0
Opublikowany 24 kwietnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Co powinno znaleźć się w kuchni?


Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. To tam przygotowujemy posiłki, spożywamy szybkie śniadanie w rodzinnym gronie czy chociażby pijemy kawę, by mieć energię na resztę dnia. Kuchnia jest także często centrum spotkań towarzyskich, w trakcie których spędzamy czas z przyjaciółmi.
Niezwykle szeroki wachlarz funkcji, jakie pełni to pomieszczenie, sprawia, że musi zostać ono urządzone w sposób szczególny. Pamiętać należy między innymi o zachowaniu spójności aranżacyjnej, przygotowaniu wystroju z myślą o codziennej wygodzie oraz skorzystaniu ze zdobyczy najnowszej techniki. Oczywiście ten ostatni punkt jest mocno zależny od powierzchni kuchni oraz naszych możliwości finansowych, jednak bez wątpienia warto zrobić analizę tego, jakie sprzęty mogą nam się przydać.

Najważniejsza jest lodówka

Oferta sprzętu AGD jest doprawdy bardzo szeroka, dlatego jesteśmy w stanie wybierać z ogromnego wachlarza produktów. W pierwszej kolejności należy wspomnieć oczywiście o lodówkach. Któraż kuchnia może bowiem obyć się bez lodówki? No właśnie. Oczywiście nie oznacza to, że możemy zdecydować się na pierwsze lepsze pudło. Podczas wyboru lodówki powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na jej klasę energetyczną, która określa poziom zużycia energii. Czym bliżej klasy A+++, tym jest to dla nas korzystniejsze. Niezwykle ważnym aspektem funkcjonalności lodówek jest ich pojemność. Na rynku znaleźć możemy małe produkty jednodrzwiowe, dwudrzwiowe pakiety rodzinne oraz systemu Side by Side, które gwarantują nam ogromną powierzchnię.

Istotną kwestią są również funkcje lodówki. Polecane produkty gwarantują nam między innymi system no frost, zabezpieczenie przed bakteriami oraz sprawne autorozmrażanie. Niektórzy producenci kuszą również dodatkami, jak chociażby kostkarka bądź ekrany LCD. Tego typu udogodnienia są już jednak sprawą indywidualną.

Szał rozwiązań

Skoro już zdecydowaliśmy, jak wybrać lodówkę, warto dowiedzieć się, co jeszcze jest nam potrzebne w kuchni. Z pewnością zadowolą nas wszelkiego rodzaju ekspresy do kawy, które występują w kilku rodzajach: ręcznym, automatycznym, kapsułkowym, ciśnieniowym, przelewowym oraz tzw. na saszetki. Alternatywą dla ekspresów mogą okazać się czajniki – zarówno te elektryczne, jak i gazowe. Przy ich zakupie z pewnością warto zwrócić uwagę, czy są wyposażone w funkcje odkamieniania oraz oczyszczania wody.

Dla wszystkich fanów gotowania pomocne okażą się także blendery, które posłużyć mogą między innymi do przygotowywania pysznych zup kremowych. Jedna porada – jeżeli oczekujemy od urządzenia długotrwałej pracy, wybierzmy modele o metalowej nasadce miksującej. Jest ona zdecydowanie trwalsza niż rozwiązania plastikowe. Oczywiście zawsze można zdecydować się na zaawansowane roboty kuchenne, które wykonają za nas większość pracy.

A czy znajdzie się coś także dla fanów tłustego jedzenia? Naturalnie. Z czystym sercem możemy polecić między innymi frytkownice (idealnie sprawdzają się zwłaszcza te wyposażone w minutniki), grille (zarówno elektryczne, jak i ogrodowe) oraz zaawansowane piekarniki. Chcąc natomiast uzupełnić danie złożone z frytek i soczystego kawałka mięsa zdrowym i pysznym sokiem, warto zainteresować się także wyciskarkami oraz sokowirówkami. Z naszej strony polecamy przede wszystkim produkty wyposażone w dodatkowe przystawki i tarcze oraz w zróżnicowane pojemniki. Interesująco prezentują się również modele gwarantujące inne funkcje niż tylko tworzenie soków. Na rynku spotkać możne bowiem prawdziwe wielofunkcyjne roboty, które dodatkowo pełnią rolę młynków, malakserów oraz mikserów.

A skoro o wielofunkcyjności mowa, warto zwrócić uwagę na polecane przez wielu multicookery. Co w nich takiego wspaniałego? Przede wszystkim gwarantują one przygotowanie rozmaitych potraw w obrębie jednego urządzenia. Zawierają one w sobie jednocześnie funkcje gotowania, smażenia, grillowania, pieczenia oraz duszenia. Dzięki temu nie musimy kupować wielu urządzeń.

Oczywiście to nie wszystkie sprzęty, jakie znajdą swoje zastosowanie w kuchni. Do powyższego zestawienia dodać możemy jeszcze garnki, jajowary, krajalnice, opiekacze, patelnie, spieniacze do mleka, sztućce, tostery, wagi kuchenne, mnóstwo akcesoriów i wiele innych przydatnych produktów.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz