0
Opublikowany 12 września 2018 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Jakie oświetlenie wybrać?

jakie oświetlenie
jakie oświetlenie

Oświetlenie w domu i w biurze pełni ważną funkcję w życiu każdego z nas. Efektownie oświetlony salon może wspaniale podkreślić stylowe wyposażenie wnętrza, a lampka nocna przy łóżku w sypialni czy pokoju dziecięcym tworzy kameralny klimat. Ponadto dobre oświetlenie biurka, niezależnie od tego czy znajduje się w domu czy w biurze, to podstawa lepszej pracy. Zaciemnione miejsca zapewniają wprawdzie intymną atmosferę, lecz nie pozwalają na lekturę czy różne precyzyjne prace. Dlatego niezwykle istotne jest dobre oświetlenie punktowe. Przy wyborze odpowiedniego typu oświetlenia warto pamiętać, że barwa i moc światła mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie, koncentrację oraz poziom aktywności.

Jak zaprojektować dobrze oświetloną przestrzeń?

Aby zaprojektować oświetlenie w każdym pomieszczeniu, należy ocenić jego powierzchnię i wysokość. Trzeba również uwzględnić ilość promieni słonecznych docierającą przez okno, a następnie zdecydować jaki rodzaj światła chcemy zastosować w konkretnych wnętrzach. Ponadto, aby optymalnie dobrać i dostosować lampy do naszej przestrzeni niezmiernie ważne jest zapoznanie się z pełną ofertą oświetlenia dostępnego na rynku.

Innowacyjne formy i nowoczesne materiały

Współczesne lampy wyglądają bardzo różnorodnie, a bogactwo kształtów, kolorów i proponowanych rozwiązań jest imponujące. Proste, klasyczne lampy biurowe, lekkie lampki nocne zapewniające ciepłe światło oraz industrialne formy w postaci błyszczących kabli i żarówek zawieszone pod sufitem – to tylko niektóre z propozycji projektantów oświetlenia. Dzięki bogatej gamie rozmaitych lamp i lampek każdy może wybrać takie oświetlenie, które będzie najlepiej odpowiadało gustom, a jednocześnie doskonale spełniało swoją funkcję.

Prostota zawsze w modzie

Klasyczne, proste formy lamp pozwalają skupić światło, dzięki czemu sprzyjają różnym pracom domowym oraz nauce i lekturze. Elegancko wyprofilowane, lekkie i jednocześnie stabilne lampy z prostymi kloszami zachwycają nienagannym wyglądem i elegancją. Idealnie prezentują się w nowocześnie oraz tradycyjnie urządzonych wnętrzach, co świadczy o ogromnej wyobraźni projektanta, który je stworzył. Kwadratowe panele oświetleniowe, zbudowane z aluminium i szkła akrylowego, znakomicie spełniają swoją funkcję w biurze. Są wydajne i stanowią idealną alternatywę wobec typowych opraw biurowych. Pełna oferta lamp biurowych, opraw i projektorów jest dostępna na stronie https://zext.pl/.

Dekoracyjne projektory LED

Odrębną gamę akcesoriów oświetleniowych stanowią innowacyjne urządzenia pełniące rolę ozdobną. Dekoracyjne lampy i projektory ledowe zostały zaprojektowane po to, aby za pomocą światła tworzyć ozdobne wzory na ścianach, fasadach budynków oraz parkach czy ogrodach. Wyposażone w wodoodporną, szczelną obudowę i energooszczędne lampy LED projektory można stosować w pomieszczeniach oraz na zewnątrz. Montaż projektora do ściany jest szybki i prosty, a efekt uzyskany po włączeniu zaskakujący. Projektor może wyświetlać rozmaite wzory: wielobarwne śnieżynki i inne atrakcyjne motywy.

Uniwersalne oprawy punktowe

Ruchowe, okrągłe oprawy punktowe zapewniają doskonałe światło punktowe oraz ogólne. W zależności od tego gdzie je zamontowano, mogą stanowić oświetlenie podstawowe lub tło dla innych źródeł światła. Dlatego warto dokładnie zaplanować kompleksowe oświetlenie we wnętrzu uwzględniając ustawienie mebli i pamiętając o funkcjonalnej aranżacji przestrzeni.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe