0
Opublikowany 29 października 2012 autor Jaroslaw Wejda w Blogroll
 
 

Aranżacja małej sypialni


Sypialnia jest bez wątpienia jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu dlatego bardzo istotne jest jej odpowiednie zaaranżowanie. Co zrobić jednak w wypadku kiedy nie dysponujemy zbyt dużym metrażem? Jak rozplanować układ mebli tak by nasze pomieszczenie sypialne było jak najbardziej funkcjonalne?

Po pierwsze bardzo ważna jest odpowiednia kolorystyka sypialni. Do małych pomieszczeń stosować powinniśmy jasne barwy tak by powiększały one optycznie ich rozmiary. Najlepsza i najbardziej estetyczna będzie w tym wypadku różnego rodzaju biel od czystej bieli począwszy kończąc na łamanych odcieniach. Po drugie istotny jest wybór odpowiednich mebli. Z uwagi na brak bądź znaczny niedobór miejsca musimy wybierać tylko takie meble, które będą nam niezbędne. Oczywiście logiczne jest, że w sypialni nie może zabraknąć łóżka. Jednak jeśli jesteśmy osobą samotną zastosować możemy jego mniejsze rozmiary. Warto jest pokusić się o zastosowanie małej szafy wnękowej która pełniła będzie funkcje garderoby i szafki na ubrania – zastąpi nam tym samym komodę. Jeśli mamy do dyspozycji trochę więcej miejsca i nie jesteśmy singlami i tworzymy związek warto jest zaopatrzyć się w toaletkę z lustrem bądź mały stolik dla Pani Domu.

Istotny będzie również dobór odpowiedniego oświetlenia. W połączeniu z jasnymi barwami pomieszczenia i elementów takich jak chociażby pościel oświetlenie musi dodawać sypialni magii i romantyzmu – tak by całościowo nasze małe wnętrze prezentowało się równie miło i przytulnie do sypialni większego formatu.
 

 
 

 

Zródła: GrafikaGoogle


Jaroslaw Wejda