0
Opublikowany 3 kwietnia 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Bezpieczeństwo pracowników. Co powinien im zapewnić pracodawca?

bhp
bhp

Odpowiednie warunki wykonywanej pracy mają zasadniczy wpływ na to, w jaki sposób funkcjonują podmioty gospodarcze. Przede wszystkim mamy tu na myśli relacje pomiędzy osobami zatrudnionymi w danym miejscu a szefostwem.

Jeśli pracownik ma poczucie, że przełożony ma na uwadze jego zdrowie i życie, motywacja jest inna. Obok skali wynagrodzenia można uznać to za jeden z podstawowych wyznaczników stosunku pracownika do szefostwa. Okazuje się, że w niektórych firmach kwestie związane z bezpieczeństwem mają większe znaczenie. Z czego to wynika?

Kiedy środki ochrony indywidualnej stają się koniecznością

Dla ludzi odpowiedzialnych na przykład za funkcjonowanie zakładów wytwórczych hurtownia BHP jest czymś, z czym warto być „za pan brat”. Tam bowiem kupuje się rozwiązania z zakresu odzieży roboczej oraz akcesoriów odpowiedzialnych za różne aspekty zdrowia i życia pracowników. Samo pojęcie odzieży BHP jest świetnie znane w takich branżach jak przemysł czy budownictwo. Odpowiednie spodnie, bluzy i kurtki, kombinezony ochronne są tam codziennością. Znaczenie ma też specjalne obuwie robocze – z reguły mające chronić stopy przed urazami. Jednak to nadal nie koniec.

Rolę do odegrania mają takie akcesoria jak zatyczki do uszu, kaski lub rękawice ochronne lub maski z filtrami. To wszystko powinno znajdować się w asortymencie dostawców odzieży roboczej oraz środków BHP. Znalezienie odpowiedniego sprzedawcy bywa jednak wyzwaniem. Do firm spełniających te wymagania zalicza się z pewnością sklep Bezpieczenstwo-BHP.pl prowadzący sprzedaż detaliczną oraz hurtową. Posiada on jedną z najszerszych ofert w tym aspekcie, uwzględniając potrzeby podmiotów gospodarczych z różnych branż.

Dlaczego hurtownia BHP online to lepszy pomysł?

Część firm oraz osób odpowiadających za zarządzanie nimi ma przyzwyczajenia z minionych dekad. Wtedy zarówno odzieżą roboczą, jak też akcesoria poprawiające bezpieczeństwo pracowników kupowano stacjonarnie. Wciąż działa zresztą sporo sklepów tradycyjnych z takimi artykułami. Nie narzekają na brak zainteresowania, aczkolwiek rynek wyraźnie się zmienia. Przybywa przedsiębiorstw, jakie wolą kupować takie rzeczy w sieci. Okazuje się, że jest to tańsze, a wybór jest nierzadko bez porównania szerszy. Dla prężnego menadżera sprawa raczej nie budzi wątpliwości.

Rzecze jasna decydując się na takie wyroby, trzeba zwracać również uwagę na producentów i co być może kluczowe – na zgodność z normami. Do każdego produktu z zakresu BHP przypisane są normy EN. Jest ich sporo i określają one, jaki zakres ochrony zapewnia na przykład rękawica robocza czy kask na głowę. Zapisy europejskich unormowań definiują ochronę przeciwko przecięciom, kontaktowi z substancjami żrącymi czy wyładowaniami elektrycznymi. Zamawiając odzież roboczą czy inne z akcesoriów, trzeba przyglądać się dokumentacji. Na szczęście sprawdzona hurtownia BHP zawsze czuwa nad tym, aby w jej katalogu znalazły się wyłącznie produkty godne zaufania.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe