Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Vidaron Impregnat Ochronno-Dekoracyjny do drewna

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny do drewna 9L mahoń amerykański
 
Producent: VIDARON
 
Klasyfikacja: impregnaty do drewna
 
Specyfikacja: Odcień koloru - brązowy Pojemność [l] - 9 Wydajność [m2/l] - 11 Gęstość [g/cm3] - 0,9 Czas schnięcia - 10h
 
Materiały Wykończeniowe:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
18 wszystkich głosów

 

Plusy


długotrwała ochrona przed szkodliwymi czynnikami dla powierzchni drewnianych, łatwość aplikacji, ciekawy efekt dekoracyjny

Minusy


brak


Impregnat ochronno-dekoracyjny VIDARON przeznaczony jest w głównej mierze do malowania surowego drewna i materiałów drewnopodobnych w celu zabezpieczenia ich przed niszczącym działaniem czynników biologicznych, wilgoci, grzybów oraz insektów niszczących strukturę drewna mechanicznie. Impregnat VIDARON w swej unikatowej formule zawiera reklamowany “Teflon surface protektor” mający na celu zapewnienie ochrony drewna przez zdecydowanie dłuższy okres od innych […]

22
Opublikowany 2 kwietnia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym opisywanym produktem jest impregnat ochronno-dekoracyjny do drewna marki VIDARON. Produkt dystrybuowany jest w 9 litrowych metalowych puszkach. Wariant kolorystyczny jaki trafił pod nasze redakcyjne ostrze pióra to mahoń amerykański.
 

Impregnat ochronno-dekoracyjny VIDARON przeznaczony jest w głównej mierze do malowania surowego drewna i materiałów drewnopodobnych w celu zabezpieczenia ich przed niszczącym działaniem czynników biologicznych, wilgoci, grzybów oraz insektów niszczących strukturę drewna mechanicznie. Impregnat VIDARON w swej unikatowej formule zawiera reklamowany “Teflon surface protektor” mający na celu zapewnienie ochrony drewna przez zdecydowanie dłuższy okres od innych preparatów. Jak ma się to w praktyce? Rzeczywiście produkty marki VIDARON cechują się nieporównywalnie wyższą trwałością od konkurencyjnych marek, a dodatkowo oprócz ochrony pełnią także dekoracyjną funkcję.

Impregnat marki VIDARON możemy stosować do malowania zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych elementów stolarki budowlanej, krokwi, łat, więźb dachowych, drewnianych okładzin budynków, altan, płotów i wiele wiele innych. Produkt cechuje się wydajnością rzędu 11 metrów kwadratowych na litr. W celu uzyskania prawidłowego zabezpieczenia drewnianej powierzchni należy nanieść około 500 ml impregnatu na 1 m2 malowanej powierzchni. Impregnat ochronno-dekoracyjny VIDARON w wersji bezbarwnej poleca się jako podkład. Do szerokiej gamy produktów VIDARON zabezpieczających drewno należą również impregnat kolorowy, lakiery bezbarwne lub emalie.

Co do aspektów technicznych opisywanego produktu możemy powiedzieć o jego gęstości mianowanej na 0,9 g/cm3 oraz czasie wysychania do 10 godzin. Do uzyskania odpowiedniego efektu dekoracyjnego (mat) wystarczy jednokrotne pomalowanie powierzchni. Impregnat aplikujemy pędzlem. Farbę przed malowaniem należy dokładnie wymieszać, Podłoże z kolei powinno być uprzednio odpylone, odtłuszczone i wolne od spękań. Drewno zażywiczone i zatłuszczone  należy przemyć benzyną ekstrakcyjną i wysuszyć. Produkt w swej strukturze zawiera naturalne woski. Okres przydatności do użycia producent mianuje na 24 miesiące.

Vidaron Impregnat opinie

 
Jak więc widzimy produkt wcale nie jest przereklamowanym bublem – naprawdę wykazuje szereg właściwości ochronnych, a do tego cieszy oko długotrwałym efektem dekoracyjnym. Cena za 9 litrową puszkę impregnatu oscyluje w okolicach 170 złotych – nie jest więc to jakaś wygórowana kwota. Ocena ogólna – piątka z plusem!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Vidaron Impregnat opinie
Vidaron Impregnat kolory

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


22 komentarze


 1.  
  Marzena
  5.0

  moi rodzice postawili sobie na podwórku altanę, jak twierdzą, chcą w niej spędzić emeryturę :) wiadomo, że w naszym klimacie takie rzeczy trzeba szczególnie chronić, poprosili mnie, żebym wybrała dla nich jakiś dobry impregnat do drewna. Znajomi polecili mi ten Vidaron, jako że u nich na działce większość drewnianych sprzętów jest nim pomalowana. Po tym sezonie będę mogła coś więcej napisać o tym impregnacie, jak na razie wszystko jest super, dobrze się trzyma, super rozprowadza, no i myślę, że cena jest adekwatna do jakości.
  •  
   Marek
   5.0

   Będziesz zadowolona bo jest dobry. U mnie wszystkie drewniane elementy od dwóch lat są pomalowane Vidaronem. Drewno dobrze wytrzymuje deszcz czy śnieg. Nie ściemniało ani nie spróchniało. Nadal ładnie wygląda.
 2.  
  oe_vidaron
  5.0

  Witam! Jak widać Viadaron świetnie się sprawdza przy impregnacji. Dlatego też z wielką przyjemnością czytam Państwa komentarze. Ze swojej strony serdecznie zapraszam na naszą stronę internetową, gdzie można znaleźć porady na temat impregnacji elementów drewnianych zarówno w domu jak i ogrodzie.

  Pozdrawiam,
  Andrzej Opolski
  ____________________
  Online Ekspert marki Vidaron
 3.  
  Tomek
  5.0

  używamy przy naszych budowach, polecamy klientom. Świetny!
 4.  
  kaktuss

  Bardzo dobry produkt. Warto zabezpieczyć nim drewno. Po kilku sezonach nadal wygląda jak nowe.
 5.  
  Sławek

  Jest wręcz idealny do drewna i polecam go każdemu. Malowałem Vidaronem altankę i płot. Do dziś są w świetnym stanie (minęły już 2 lata).
 6.  
  Kaktuss

  Vidaron ma dobre produkty. Ja stosowałem zarówno impregnat do drewna jak i lakier bezpodkładowy do parkietu. Oba produkty dobrze zabezpieczyły powierzchnie.
 7.  
  miłosz
  4.0

  Dla mnie ten produkt zasługuje na pełną piątkę. Dobrze wnika w strukturę drewna. A skutki pokrycia są bardzo dobre, mimo kapryśnej pogody. Duży plus za niezłą wydajność, chociaż znałem impregnaty jeszcze bardziej wydajne.
 8.  
  Olo

  Dobry produkt. Można go z czystym sumieniem polecić. dobrze zabezpiecza drewno, głęboko wnika i nadaje ładny kolor.
 9.  
  Meme

  Używałem tego impregnatu. Jest faktycznie dobry. łatwo sie rozprowadza, równomiernie kryje.
 10.  
  Arturro
  5.0

  lakierobejca ochronno-dekoracyjna vidaronu jest naprawdę dobra, nie tylko wilgoć nie dostaje się do drewna, ale też farba dobrze się rozprowadza, no i jest wydajna, co przy malowaniu ogrodzenia czy sporej altany ma znaczenie.
 11.  
  mika

  a propos vidaronu -- oczywiście aspekt praktyczny, czyli zabezpieczanie drewna jest bardzo ważny, ale zwróćcie też uwagę na aspekt estetyczny -- jak pięknie podkreśla słoje drewna, naturalną fakturę.
 12.  
  Marecki

  u mnie vidaron zdał egzamin. Altana i płot pomalowane lakierobejcą ochronno-dekoracyjną trzymają się dobrze, lakierobejca nie łuszczy się, nie złazi, jak to czasami bywa z innymi preparatami.
 13.  
  Sylwek

  Malowałem w tym roku Vidaronem w kolorze sekwoja kalifornijska płot i meble ogrodowe orzechem włoskim. Nic do zarzucenia, naprawdę super jakość i cena naprawdę przystępna. Szybko schnie i zostawia świetny efekt.
 14.  
  maciuś

  Impregnat spełnia oczekiwania, dziękuję za recenzję.
 15.  
  marcin

  Ja korzystam z lakierów Vidaron, nie miałem sposobności używać impregnatu, bo mi po prostu jest niepotrzebny. Ale po tym jednym produkcie jednak uważam, że to dobra marka środków ochrony drewna, chociaż co człowiek to opinia. :)
 16.  
  Robert

  Stosowałem nie raz i nie dwa -- zarówno w ogrodzie jak i w domu. Zawsze ten sam doskonały efekt, który utrzymuje się bardzo, bardzo długo. Produkty vidaronu są zawsze wydajne i łatwo się rozprowadzają. Jak najbardziej godne polecenia.
  •  
   konik

   Ważne jest też to, że wydajne są nie tylko przy ich stosowaniu, ale również w okresie czasu. Impregnat chronił porządnie drewno przez obiecane 6 lat i właściwie pomalowałem ponownie dlatego, że ten czas minął, a nie że drewno zaczęło niszczeć. :)
 17.  
  Waldemar

  Widaron to dziadostwo. Po roku po zastosowaniu 3 powłok (impregnat + 2x lakierobejca) sa przesuszone miejsca, gdzieniegdzie zaczyna się proces gnilny, po prostu powłok brak. Absolutnie nie polecam Vidaronu czyli Śnieżki. Poprawiam konkurencyjnym produktem który na oknach po 4 latach wygląda bardzo przyzwoicie. Vidaron to marketingowa bzdura o ochronie. NIE POLECAM.
 18.  
  Artur

  Fajny produkt w przystępnej cenie. Na pewno jeszcze w przyszłości będę po niego sięgać, bo dobrze i szybko się nim maluje. Ochrania drewno i chroni je przed czynnikami zewnętrznymi. Polecił mi je znajomy i jak najbardziej ja też polecam innym.
 19.  
  Janusz

  Pomalowałem Vidaronem sztachety dębowe i mi ściekło jakieś ciemne cholerstwo na murek.Może ktoś mi wytłumaczy co jest grane.Dodam że najpierw dałem impregnat też Vidaron
 20.  
  arek

  witam tragiczna jakość drewno go wcale nie chłonie

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)