0
Opublikowany 16 czerwca 2015 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Butle gazowe kompozytowe czy tradycyjne?

gaz z butli opinie
gaz z butli opinie

Instalacja gazowa pozwala na ogrzewanie pomieszczeń, zasilanie różnorodnych urządzeń gazem, w tym samochodów i innych pojazdów, jak również na gotowanie. Gaz może pochodzić z instalacji, albo z butli lub zbiornika z gazem płynnym. W użyciu są obecnie zarówno butle tradycyjne, metalowe, jak i lekkie butle wykonane z materiałów kompozytowych.

Gaz płynny zamiast ziemnego

W domach i przedsiębiorstwa oraz w warunkach plenerowych, gdzie nie ma możliwości skorzystania z gazu ziemnego, warto rozważyć możliwość zastosowania gazu płynnego LPG – propanu lub mieszaniny propanu i butanu. Cechą charakterystyczną gazu płynnego LPG jest to, że występuje on w formie skroplonej, co ułatwia jego przechowywanie i transport, nawet na duże odległości. Najczęściej gaz płynny dostępny jest w formie butli lub zbiorników o różnej pojemności. Butla gazowa może być wykorzystana bezpośrednio do palnika i do gotowania lub do zasilania np. tzw. trackfoodów. To tylko jedne z licznych możliwości zastosowania gazu LPG w praktyce – w gospodarstwach domowych oraz w przedsiębiorstwach czy w rolnictwie.

Nowoczesne butle kompozytowe

Przechowywanie i wykorzystywanie do różnych celów gazu płynnego ułatwiają i w ogóle umożliwiają butle o określonej pojemności. Do najpopularniejszych należą butle 11 kg. Łatwo je transportować i wykorzystywać, a jedna butla wystarczy na długi czas np. gotowania w warunkach plenerowych. Warto korzystać z butli od wyłącznie sprawdzonych dystrybutorów, działających na polskim rynku, takich jak AmeriGas, których renoma gwarantuje dostawę czystego, najwyższej jakości gazu i bezpiecznych, szczelnych butli, sprawdzanych na każdym etapie procesu napełniania i dostawy.

Producenci i dystrybutorzy gazu LPG dostarczają go docelowym odbiorcom, swoim klientom, w postaci butli stalowych lub nowoczesnych pojemników wykonanych z materiałów kompozytowych. Butle gazowe kompozytowe są nawet o 50 proc. lżejsze w porównaniu do butli stalowych. Co ciekawe, korzystający może na bieżąco śledzić zużycie gazu w butli, ponieważ jego poziom jest doskonale widoczny. Zaletą kompozytowych butli z gazem płynnym jest również i to, że dzięki wykorzystaniu w ich przypadku innowacyjnej technologii produkcji, są całkowicie odporne na korozję, czego nie można powiedzieć o niektórych butlach stalowych. Zaprojektowane zostały na najwyższym poziomie jakości. Są solidne, bezpieczne, wygodnie i poręczne. Dystrybutorzy gazu LPG wyposażają je w reduktor z szybkozłączem co zwiększa komfort korzystania z nich.

 


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz