0
Opublikowany 22 czerwca 2015 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Meble kuchenne – najmodniejsze trendy nadchodzącego sezonuTegoroczne trendy w urządzaniu kuchni przypadną do gustu zarówno wielbicielom minimalizmu i harmonii, jak również zdecydowanych rozwiązań kolorystycznych i awangardy. Do królujących dotychczas odcieni bieli, czerni, szarości dołączyły zdecydowane akcenty kolorystyczne i przykuwające oko, geometryczne kształty. Poniżej przedstawiamy krótkie kompendium wiedzy dotyczące najgorętszych nowości ze świata mody wnętrzarskiej, dotyczącej konkretnie mebli kuchennych.

Minimalistyczne i otwarte

W prezentowanych na ekspozycjach i targach meblach kuchennych da się zauważyć zdecydowaną skłonność producentów do tworzenia mebli minimalistycznych, monochromatycznych i raczej stonowanych. Innym trendem jest otwarcie kuchni na inne pomieszczenia. To zachęca do uproszczenia form przy maksymalnym wykorzystaniu szafek, wysp kuchennych i barów. Większość nowoczesnych kuchni wykorzystuje wyspę jako centralny punkt pomieszczenia: fragmenty płyt przypominających kamienne bloki ułożone są jedna na drugiej, a wrażenie minimalizmu jest dodatkowo podkreślone neutralną kolorystyką: beżem, szarością, bielą i kremowym. Dla tych jednak, którzy lepiej czują się w otoczeniu żywszych barw, producenci przygotowali alternatywną ofertę – meble kuchenne zaprojektowane z myślą o atrakcyjnych kontrastach. Nie brak tu odważnych połączeń, bieli z żółtym, niebieskim czy zielonym, a także z szeroką paletą brązów: od cafe latte po gorzką czekoladę. Czynnikiem spajającym te kolory jest elegancka, intrygująca czerń. Będzie dobrze się prezentować zarówno jako mroczny dodatek, albo samodzielny motyw przewodni. Charakterystyka nowoczesnego budownictwa, które od lat stawia na aneksy kuchenne sprawia, że ciężko właściwie stwierdzić gdzie kończy się salon a zaczyna kuchnia. Całe mieszkanie zaczyna funkcjonować jako jeden „open space”, a meble kuchenne i meble do salonu utrzymane są w podobnej stylistyce.

A dla niepokornych…

Jeśli nie jesteś zwolennikiem minimalizmu, możesz z łatwością ocieplić surowy styl swojej kuchni przy pomocy doskonale znanego i lubianego stylu skandynawskiego. Chłodną, kuchenną aurę przełamią beże i odcienie naturalnego drewna. Monochromatyczność zastosowanych kolorów można zestawić z detalami i akcesoriami w jakimś świeżym kolorze, na przykład limonowym. Na popularności zyskują również połyskujące lub matowe płytki ceglane, coraz częściej łączone z płytkami podłogowymi w podobnych odcieniach. Postaw także na drewniane blaty: naturalne materiały są zawsze na czasie, niezależnie od oficjalnie obowiązujących trendów. Ostatecznie, zastosowane rozwiązania powinny zawsze opierać się głównie na indywidualnych preferencjach i brać pod uwagę limity przeznaczonego budżetu. Tylko wtedy mamy gwarancję na osiągnięcie dobrego samopoczucia i wewnętrznej harmonii w wykreowanym przez siebie wnętrzu. I tego też życzymy naszym czytelnikom!


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz