0
Opublikowany 30 października 2017 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Gdy cenisz minimalizm w łazience

minimalistyczna aranżacja łazienki
minimalistyczna aranżacja łazienki

Minimalizm to idea, która z powodzeniem zagościła w polskich domach. Pojęciem tym określa się nie tylko zawartość szafek, szaf, ale też styl wystroju wnętrza, ilość dodatków itd. Jak wykorzystać minimalizm w łazience?

3 cechy minimalistycznej łazienki:

  • stonowane kolory,
  • proste linie,
  • minimum dodatków.

Piękno minimalistycznej łazienki to wysoka jakość i wizualna “czystość” przestrzeni. W uzyskaniu odpowiedniego efektu spójnego z takim ascetycznym podejściem do wnętrza, bez wątpienia pomagają odpływy łazienkowe. Minimalistyczna łazienka to bowiem przestrzeń bez brodzika, gdzie obręb kabiny prysznicowej wyznacza albo kotara albo przezroczyste drzwi.

Jaka jest rola odpływu w minimalistycznej łazience?

Ogromna! Obok umywalki i toalety, przestrzeń prysznicowa jest obowiązkowym punktem i często zajmującym najwięcej miejsca. W skrajnych przypadkach z odpowiednim doborem wodoodpornych mebli, bateria prysznicowa jest montowana w obrębie łazienki bez wydzielonej przestrzeni. W tym obszarze jednak jest obowiązkowy element – odpływ łazienkowy, dzięki któremu mydliny, woda i zanieczyszczenia po myciu użytkownika lub glazury, są odprowadzane do kanalizacji. Czystość i higiena przede wszystkim.

Wybór rodzaju odpływu łazienkowego jest uzależniony od wielkości przestrzeni. Łazienka minimalistyczna to najczęściej kratka odpływowa z klasycznym równoległym wzorem wyciętym w pokrywie lub odpływ liniowy z taką samą glazurą na pokrywie, jak wyłożona jest cała posadzka łazienki.

Kilka pomysłów na aranżację prysznica

  • prysznic schowany za ścianką działową, bez oszklenia, bez zasłonki, osłonięty z 3 zamiast z 4 stron, odpływ w formie okrągłej kratki montowany w centralnej części posadzki;
  • prysznic w rogu łazienki, ograniczony 2 ścianami i 2 przeszkleniami z odpływem w formie kwadratowej kratki, także w centralnej części;
  • prysznic otwarty, jako bateria prysznicowa zamontowana między szafką ze zlewem a toaletą, osłonięty zasłonką; odpływ liniowy montowany przy ścianie pokryty tą samą glazurą, co cała podłoga łazienki; rozwiązanie do ekstremalnie małych łazienek;
  • prysznic przy ścianie, oddzielony od łazienki przeszklonymi 3 drzwiami kabiny, odpływ nie rzucający się w oczy – liniowy przykryty kafelkami identycznymi, jak reszta podłogi w obrębie kabiny, poza nią – inna barwa w zbliżonej tonacji.

Reasumując: jakość a nie ilość, łatwość utrzymania czystości i higieny, proste kształty i geometryczne wzory, gładka, miła dla oka i bezpieczna dla użytkownika powierzchnia zarówno posadzki, jak i frontów.

Artykuł opracowano przy współpracy z Kesmet – producentem liniowych i punktowych odpływów prysznicowych.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe