0
Opublikowany 6 listopada 2017 autor Ania i Marcin w Blog
 
 

Ledowe oświetlenie w formie elastycznej taśmy w łazienceEnergooszczędne, a zarazem efektowne żarówki typu LED na dobre zadomowiły się w polskich domach. Poza dobrze znanymi klasycznymi żarówkami coraz częściej można natknąć się także na ledowe taśmy, których możliwości montażowe wydają się nie mieć ograniczeń. W efekcie te niezwykle praktyczne taśmy led mogą być z powodzeniem stosowane w każdym domowym pomieszczeniu. Również w łazienkach ledowe oświetlenie prezentuje się niezwykle gustownie i niebanalnie.

Sposób na doświetlenie łazienkowych szafek

Taśmy ledowe to doskonały pomysł na niebanalne oświetlenie każdego meble łazienkowego. Zdecydowanie najlepsze rezultaty można uzyskać, instalując taśmy w miejsce niedostępnym dla wzroku użytkowników łazienki. W ten sposób do oczu obserwatorów będzie docierało subtelne światło w formie poblasku, zaś same ledy pozostaną w dyskretnym ukryciu. W ten sposób warto podświetlić dolne szafki wiszące od spodu, zaś górny ciąg wysokich szafek stojących – od góry.

 • podświetlenie wiszących szafek w łazience
  poświata n apłytkach

 • szafki łazienkowe wiszące, clik clik
  szafki wiszące opinie

 • taśma led, montaż taśmy led pod meblami
  jak zamontować taśmę led pod meblami

 • aranżacja światła led taśma pomysł na
  jak zaaranżować światło w łazience

Wanna w ledowym poblasku

Ledowe taśmy mogą być z powodzeniem wykorzystane podczas aranżowania zabudowy wanny. Projektując zabudowę wanny, warto zaplanować niewielki uskok wykonany z płyty kartonowo-gipsowej, który zlokalizowany będzie w dolnej części wanny, tuż nad podłogą. To właśnie w tej lokalizacji świetnie sprawdzi się ledowe podświetlenie. Tak oświetlona wanna będzie z pewnością przyciągać spojrzenia gości i domowników, zaś wieczorna kąpiel w niej stanie się prawdziwym relaksem.

 • podświetlenie wanny taśma led łazienka oświetlenie podłogi włazience
  projekt oświetlenia w łazience

 • montaż taśmy led pod wanną, bezpieczeństwo
  jakie oświetlenie wanny

 • nowoczesna aranżacja łazienki gra światła, projekt oświetlenie łazienki
  oświetlenie dolne przypodłogowe

 • montaż taśmy led w profilu kątowym podświetlenie podłogi
  nowoczesne oświetlenie podłogi

Niebanalne podświetlenie podłogi

Oświetlenie ledowe może być obecnie wykorzystywane także do doświetlania podłogi. Zazwyczaj taśmy ledowe instaluje się wówczas w miejscu, w którym podłoga styka się ze ścianami pomieszczenia. Oczywiście takie oświetlenie nie zastąpi nam mocnego głównego źródła światła, ale może być ono wykorzystane jako element nastrojowego oświetlenia łazienki podczas uspokajającego rytuału urodowego.

 • szafki podwieszane w łazience, szuflady na bieliznę
  meble wyposażenie łązienki

 • soczysto zielone płytki z białymi dodatkami i dekory, tubądzin colour pop
  płytki zaprojektowane przez Tomasz zień

 • aranżacja łazienki z czarną podłogą
  czy czarna podłoga jest praktyczna ?

 

Jakie taśmy ledowe wybrać do łazienki?

Dobierając taśmy ledowe do łazienki, należy bezwzględnie mieć na uwadze, że jest to pomieszczenie o wysokim poziomie wilgotności, gdzie często mamy do czynienia z bieżącą oraz stojącą wodą. Dlatego należy skupić się przede wszystkim na kwestii pełnej wodoodporności wybranych taśm ledowych. Obecnie na rynku znaleźć można wiele modeli o podwyższonym stopniu ochrony przed parą wodną, które doskonale zniosą wysoką wilgotność panującą w łazience. Pamiętajmy o tym, aby nie oszczędzać na ledach – najtańsze taśmy mogą po kilku miesiącach użytkowania nieestetycznie zżółknąć pod wpływem wysokiej temperatury unoszącej się w powietrzu pary wodnej. Nie zapomnijmy także o wodoodpornym zasilaczu.

 • energooszczędne żarówki led
  oprawa żarówki led, punktowa

 • klasyczna żarówka a żarnik led
  nowoczesne żarówki led

Wygodny montaż w profilu

Zdecydowanie najbardziej komfortową metodą montażu taśm ledowych jest wykorzystanie metalowych profili. Można je z łatwością przymocować do gładkiej lub też pokrytą glazurą ściany, po czym bez problemu umieścić w nich taśmę led. Dzięki metalowym profilom taśmy zostaną z pewnością ułożone idealnie prosto, co przełoży się na wysokie walory estetyczne gotowego oświetlenia.

 • profil narożny do taśmy led
  montaż profila do tasmy led w narożniku

 • aluminowy profil do taśmy led
  aluminowe profile do taśmy led

Taśmy led naprawdę fenomenalnie sprawdzają się w każdej łazience. Przy ich pomocy można z łatwością nadać nawet banalnie urządzonemu pomieszczeniu niepowtarzalnego i nowoczesnego charakteru.

więcej zdjęć znajdziesz w naszych galeriach: Marzec 2014 , Lipiec 2013

Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl