0
Opublikowany 30 października 2017 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Video Support – innowacja w dziedzinie bezpieczeństwaObecnie społeczeństwo coraz częściej zwraca uwagę na to, aby dbać o swoje bezpieczeństwo. Nie ma w tym nic dziwnego, cały czas słyszymy, że dookoła nas dochodzi do olbrzymiej ilości przestępstw. Dlatego też inwestycja np. w monitoring jest obecnie bardzo powszechna – i to nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale również (a może zwłaszcza) wśród właścicieli firm.

Warto jednak pamiętać, że obecnie przestępcy stają się coraz bardziej sprytni i innowacyjni. W takich przypadkach warto stawiać również no nowoczesne rozwiązania, dzięki czemu mamy większą pewność, że naszym bliskim i naszemu mieniu nic nie grozi. Chwielibyśmy przedstawić Państwu innowacyjną usługą – Video Support – oferowaną przez firmę Altes we współpracy z renomowaną Grupą Ochrony KONWÓJ.

Inteligenta analiza obrazu

Podstawą tego systemu zabezpieczeń jest właśnie inteligenta analiza obrazu. W przypadku, gdy intruz wtargnie na teren chroniony, obraz live z kamer od razu przesyłany jest do pracowników Bazy Monitorowania Grupy Ochrony KONWÓJ. Mają oni dzięki temu możliwość natychmiastowej reakcji. Oczywiście obiekty monitorowane są 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu mamy pewność, że niezależnie od czasu i okoliczność, informacja o wtargnięciu natychmiastowo trafi do osób, które będą mogły profesjonalnie zareagować.

Światła i dźwięk

Oczywiście podstawową rekcją na pojawienie się intruza jest bezzwłoczne wysłanie na miejsce patrolu. Nie jest to jednak jedyne działanie, jakie oferuje ten system. Dzięki nowoczesnej technologii pracownicy Bazy Monitorowania mają możliwość np. wykonania komunikatów głosowych do intruza lub sterowania światłami obiektu. Dzięki temu intruz zostanie oszołomiony i będzie miał świadomość, że cokolwiek się stanie, każdy jego ruch jest na żywo obserwowany a jego plan się nie powiedzie. W połączeniu ze sprawą interwencją patrolu mamy pewność, że intruz zostanie szybko złapany.

Serwis

Firma Altes zdaje sobie sprawę z faktu, że tego rodzaju systemy zabezpieczeń powinny być niezawodne, niezależnie od okoliczności. Podstawą jest oczywiście wykorzystywanie nowoczesnych urządzeń, które minimalizują szanse na awarię. Wiemy jednak, ze każdy sprzęt elektroniczny może miewać swoje małe problemy. W takich wypadkach serwis działa 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Może on dzięki temu szybko uporać się z usterką, aby system mógł dalej spełniać swoje zadanie i strzec naszego bezpieczeństwa.

Dla kogo?

Jak już wspominaliśmy, systemy tego typu są używane przez klientów indywidualnych, lecz należy również pamiętać o tym, że są one niezwykle popularne wśród przedsiębiorców. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się w firmach o różnej wielkości. Nie jest to jednak koniec – systemy tego typu są często wykorzystywane np. przez wspólnoty mieszkaniowe lub przez zarządców nieruchomości, którzy dbają o bezpieczeństwo podległych im budynków i ich mieszkańców.

Ofertami tego typu często zainteresowani są również duchowni. Wynika to z faktu, że Kościoły, parafie oraz inne, okoliczne budynki należące do danej parafii, często są obiektem zainteresowania przestępców liczących na obfite łupy.

Oszczędności

Warto również wspomnieć o fakcie, że pomimo swojej innowacyjności, rozwiązania tego typu stanowią dużą oszczędność, w tym wypadku zwłaszcza dla firm. Często stawiają one na tradycyjną, fizyczną ochronę, która – niestety – nie zawsze jest skuteczna. W przypadku usługi Video Support możemy liczyć na to, że w stosunku do ochrony fizycznej, cena będzie o około 50% niższa! Sama skuteczność takiego systemu również jest znacznie wyższa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Czy warto?

Naszym zdaniem – zdecydowanie tak! Inwestycja w takie nowoczesne systemy zabezpieczeń zapewni nam spokój i bezpieczeństwo. Warto na samym początku zastanowić się jak wielkie straty mogą dotknąć np. naszą firmę w przypadku, gdyby doszło do włamania do niej. Wszystkich, których zainteresował system Video Support zapraszamy do kontaktu z firmą Altes – przedstawi ona Państwu optymalne rozwiązania idealnie dopasowane do Państwa potrzeb.

Systemy monitoringu Kraków


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe