0
Opublikowany 8 marca 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Czy cięcie w betonie nie uszkodzi jego konstrukcji?Cięcie betonu, a zwłaszcza bloków o dużej objętości to zadanie wyjątkowo odpowiedzialne, ponieważ błędy (uszkodzenia) w tym zakresie mogą pociągnąć za sobą nie tylko dodatkowe, spore koszty, lecz także sprowadzić niebezpieczeństwo na osoby korzystające później z naruszonej konstrukcji.

 

Słaby punkt betonu

Chociaż beton, w powszechnej świadomości uważany jest za materiał szalenie wytrzymały (samo powiedzenie „na mur-beton” oznacza przecież coś trwałego i pewnego), to ma on słabe punkty. Do nich zaliczyć można podatność na zniszczenia powodowane przez drgania. Pod wpływem powtarzających się drgań, jakie powstają na przykład przy zastosowaniu techniki udarowej, beton zaczyna tracić swoją „moc”. Czasami jednak stajemy przed koniecznością przecięcia bloków betonu czy też wycięcia w betonowej powierzchni różnego rodzaju otworów o sporej średnicy. Czy można zrobić to tak, by nie naruszyć całej konstrukcji i nie spowodować uszkodzeń w strukturze obrabianego materiału?

Technika diamentowa: cięcie z laserową precyzją

Technika diamentowa pojawia się wszędzie tam, gdzie inne metody obróbki betonu zawodzą. Diament, najtwardszy minerał występujący w naturze, bez trudu radzi sobie z nawet najbardziej opornymi blokami betonu. Cięcie piłą lub liną diamentową posiada trzy najważniejsze cechy, które decydują o końcowym sukcesie. Przede wszystkim jest bezudarowe, a zatem nie musimy obawiać się, że niebezpieczne drgania osłabią lub zniszczą obrabiany materiał. Po drugie jest szybkie i niezwykle precyzyjne. Zwłaszcza to ostatnie jest niezwykle istotne, szczególnie gdy w grę wchodzi cięcie betonu o sporej wartości. I wreszcie cięcie takie jest bezpyłowe, co w znaczny sposób podnosi komfort pracy osób zajmujących się tego rodzaju pracą.

Podsumowując, cięcie z wykorzystaniem techniki diamentowej może być prowadzone pod zupełnie dowolnym kątem, na bloku betonu o niemal dowolnej wielkości i co najważniejsze – daje gwarancję zachowania właściwości nośnych betonowej konstrukcji oraz pewność, że cały proces technologiczny nie spowoduje uszkodzeń obrabianego materiału.

Wyspecjalizowana kadra: gwarancja końcowego sukcesu

Nawet najlepszy i najbardziej zaawansowany sprzęt do cięcia betonu staje się zupełnie bezużyteczny, a nawet niebezpieczny, jeśli powierzymy go w ręce osób nieprzygotowanych do tego rodzaju pracy. W tej branży nieprofesjonalna ekipa to niemal pewne narażanie się na wielotysięczne straty.

Jeśli chcecie powierzyć komuś tak odpowiedzialne zajęcie, jakim jest cięcie betonu, nie decydujcie się na żadne kompromisy. Wybierzcie wyspecjalizowaną, profesjonalną firmę z wieloletnim doświadczeniem, zatrudniającą najlepszych w tej branży. Jednym słowem, skorzystajcie z oferty przedsiębiorstwa Juli-Spec z Opola.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz