0
Opublikowany 13 lipca 2018 autor Ania i Marcin w Wiedza budowlana
 
 

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?


Według badań, aż 55% osób poszukujących mieszkania woli postawić na lokal nowy i nie rozważa zakupu z rynku wtórnego. Dlaczego aż tyle? Zakup mieszkania od dewelopera ma wiele zalet, a z tego tekstu dowiecie się, dlaczego warto przynajmniej wziąć pod uwagę tę opcję.

Rynek mieszkań nieustannie się zmienia, wiele osób kupuje mieszkania, a w różnych miejscach wciąż powstają nowe budynki. Chętnych na świeżo wybudowane lokale nie brakuje. Jeśli wciąż nie jesteś pewny, czy warto zainwestować w nowe mieszkanie – czytaj dalej.

Rynek pierwotny a rynek wtórny

Rozpoczynając poszukiwanie mieszkania z pewnością napotkasz pojęcia „rynek pierwotny” oraz „rynek wtórny”. Mieszkania z rynku pierwotnego to zupełnie nowe lokale nabywane bezpośrednio od Spółdzielni Mieszkaniowych lub deweloperów, którzy zajmują się daną inwestycją. Rynek wtórny to natomiast mieszkania kupowane od poprzednich właścicieli lub biur nieruchomości – w nich ktoś już wcześniej mieszkał, są już wykończone i dostosowane do zamieszkania.

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

  • Mieszkanie jest nowe

Kupując mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, otrzymujemy lokal w zupełności nowy, dopiero co  oddany do użytku. Nie wymaga więc remontu, odmalowywania ścian po poprzednich lokatorach i jest świeże.

  • Nowe budownictwo

Nowe inwestycje to nowe budownictwo, oznacza to więcej udogodnień, windę, podziemny parking oraz wyższą estetykę budynku i samego mieszkania. Choć tego typu dodatki wydają się obecnie  standardem, w starszym budownictwie często może nas niemile zaskoczyć brak windy czy miejsca postojowego.

  • Bogata oferta mieszkań

Nowe inwestycje to wiele mieszkań do sprzedania. Decydując się na zakup lokalu od dewelopera mamy ogromny wybór. Obecnie wciąż powstają kolejne, można więc wybrać spośród nich mieszkanie idealne, wymarzone. Szukając swojego M w Poznaniu, warto zwrócić uwagę na inwestycje firmy Red Co., szczególnie jeśli lubicie zielone, przyjazne tereny. Warto postawić na firmę o dobrej renomie, a Red Co. istnieje na rynku już wiele lat.

  • Brak prowizji dla agenta nieruchomości

Poszukując mieszkania z rynku wtórnego musimy wziąć pod uwagę, że agent nieruchomości weźmie niemałą prowizję za znalezienie lokalu dla nas. Próba znalezienia mieszkania samodzielnie może się okazać natomiast trudna i niejednokrotnie trwa o wiele dłużej.

  • Urządzasz jak chcesz

Mieszkanie z rynku pierwotnego odbieramy w stanie deweloperskim, co oznacza, że możemy je wykończyć i urządzić wedle własnego gustu. Dotyczy to zarówno koloru ścian czy ustawienia mebli, ale także układu pomieszczeń, który można dowolnie dopasowywać do potrzeb. Mieszkania z rynku wtórnego mają już nadany styl i często zmiana może być kłopotliwa i kosztowna.

  • Deweloper dba o otoczenie

Zazwyczaj prace nad inwestycją nie kończą się na wybudowaniu budynki mieszkalnego. Deweloper dba o tereny wokół, często powstaje w okolicy plac zabaw oraz zieleń. Co więcej, lokalizacja osiedli jest przeważnie atrakcyjna, ponieważ deweloperzy inwestują w korzystne tereny, przeważnie dobrze skomunikowane z centrum miasta. W ofercie można znaleźć zarówno tańsze lokale w zielonej, spokojnej okolicy na obrzeżach, jak i droższe mieszkania w centrum.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl