1
Opublikowany 16 lipca 2018 autor Adam Budowlany w wyposażenie
 
 

Łóżka drewniane – fuzja komfortu i elegancji

łóżko drewniane sypialnia
łóżko drewniane sypialnia

Wybór łóżek jest ogromny, dlatego wybrać to jedyne, najlepsze i eleganckie, jest trudno. Tapicerowane, kontynentalne, czy może tradycyjne drewniane? Zapoznaj się z ofertą dobrych sklepów meblowych i ciesz się z najlepszego wyboru na długie lata.

Urok litego drewna

Lite drewno to idealny surowiec na oryginalne, kunsztowne łóżko do sypialni. Jest to materiał na pewno trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne i ładnie się prezentuje w różnych typach aranżacji wnętrz. Szczególnie tam, gdzie prym wiedzie klasyka, lite drewno wpisze się idealnie w ogólny wystrój takiego pomieszczenia. Przysadziste meble wypoczynkowe znajdą też swoje miejsce w sypialniach modernistycznych, zaaranżowanych w sposób mocno nowoczesny.

Każde łóżko zrobione z takiego drewna będzie wyglądało solidnie i naturalnie. Mocno zarysowane słoje dodają niepowtarzalnego uroku i wprowadzają harmonijny nastrój do sypialni. Jeśli chcesz żyć w zgodzie z naturą i cieszyć się tym każdego dnia, łóżko z litego drewna powinno spełnić Twoje oczekiwania w stu procentach.

Gdzie kupić?

Oczywiście najlepiej poszukać najwyższej klasy producenta mebli drewnianych, który wykonuje je ręcznie, tradycyjnymi metodami. Ekologiczne, charakterne i klasowe – tak można opisać tego typu meble, biedace efektem drobiazgowej. rzemieślniczej pracy. Warto zadać sobie trochę trudu i porozglądać się wśród unikalnej oferty takich producentów, przykładowo: dreamsdesign.pl, aby wybrać dla siebie i dla swoich bliskich komfortowe łóżko o wysokich walorach estetycznych. Najlepiej, aby było oryginalne i ponadczasowe, o ciekawym designie i kolorze, jaki sobie wymarzysz. Zawsze zwracaj też uwagę na sposób wykończenia łóżka, aby później gorzko się nie rozczarować, kiedy mebel będzie już w Twojej sypialni.

Jaki rodzaj drewna?

Szlachetnych rodzajów drewna idealnych na materiał do łóżek jest kilka. Jednym z nich jest mocne drewno bukowe. Twarde, wytrzymałe i efektownie się prezentujące. Najczęściej jego wybarwienie jest jasne, bladawo-żółte, czasami czerwonawo brązowe.

Natomiast drewno dębowe ma w sobie sporą liczbę garbników dzięki czemu powstają na nim odbarwienia. Charakteryzuje się także sporą ilością prostych słojów, które są rozmieszczone nieregularnie. Dębowe drewno pochłania wilgoć i oddaje ją, czyli pełna zgoda z naturą w Twojej sypialni.

Często wybierane są także łóżka z drewna sosnowego i olchowego, również mocne i wizualnie ciekawe surowce na elegancki mebel wypoczynkowy.


Adam Budowlany

 
inzynier i pasjonat budownictwa zwłaszcza jednorodzinnego.