2
Opublikowany 11 lipca 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Dlaczego warto wybrać beton komórkowy do budowy domu?

ytong
ytong

Bloczki Ytong z wysokiej klasy betonu komórkowego wręcz zawojowały polskie budownictwo mieszkaniowe i nie tylko. I nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt posiadania przez ten materiał budowlany rozlicznych zalet. Przede wszystkim jednak domy wznoszone w tej technologii są nie tylko ponadprzeciętnie ciepłe, ale również przyjazne zdrowiu ludzi i zwierząt. Jak to możliwe, że ten przystępny cenowo materiał budowlany ma aż tyle bezsprzecznych atutów?

Nowoczesność może iść w parze z naturalnością

Martwisz się, że nowoczesne materiały budowlane nie będą zdrowe dla Twojej rodziny? Na szczęście ta cecha absolutnie nie dotyczy betonu komórkowego Ytong. Do jego produkcji wykorzystuje się wyłącznie naturalne i w pełni bezpieczne komponenty, takie jak wapno, piasek oraz woda. W efekcie do minimum zredukowany zostaje poziom szkodliwego promieniowania, które jest znacznie wyższe na przykład w przypadku budynków wzniesionych z tradycyjnych pustaków ceramicznych. Ten wyjątkowo naturalny skład zapewnia bloczkom Ytong również wysoką paroprzepuszczalność. Można więc powiedzieć, że ściany wzniesione w tej technologii oddychają, a co za tym idzie, są wysoce odporne na powstawanie wykwitów pleśni czy też grzybów nawet w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Ciepły dom gwarancją wieloletnich oszczędności

Budynki wzniesione z bloczków Ytong cechują się zdecydowanie najlepszymi parametrami spośród wszystkich stosowanych obecnie materiałów budowlanych. Beton komórkowy zawdzięcza tę właściwość niezwykle niskiemu współczynników przenikania ciepła, którego najniższe wartości w przypadku bloczków Ytong wynoszą nawet zaledwie 0,17 W na metr kwadratowy. Murowanie ścian zarówno jedno-, jak i wielowarstwowych w tej technologii pozwala także wyeliminować wiele mostków termicznych, które z tradycyjnym budownictwie prowadzą do znacznych strat ciepła. Przede wszystkim przy bloczkach z betonu komórkowego można z powodzeniem stosować zaprawę do cienkich spoin, która świetnie współgra z niesamowicie precyzyjnymi elementami, między którymi szczeliny mają minimalną szerokość, jaką można obecnie osiągnąć w budownictwie. Na wyeliminowanie mostków termicznych wpływ ma również innowacyjny system łączeń na pióra i wpusty.

Zamieszkaj szybko na swoim

Ogromnym atutem bloczków Ytong jest również łatwy sposób ich łączenia, który bezpośrednio przekłada się na szybką budowę ścian. Na wysoki poziom ergonomii podczas wznoszenia murów niebagatelny wpływ mają również specjalnie wyprofilowane uchwyty montażowe, w które wyposażone są wszystkie gotowe elementy. W efekcie prace budowlane będą przebiegać ponadprzeciętnie szybko, dzięki czemu Twój czas oczekiwania na przeprowadzkę do wymarzonego domu ulegnie znacznemu skróceniu.

Czy znając wszystkie powyższe zalety betonu komórkowego Ytong, jesteś w stanie znaleźć materiał budowlany porównywalny z nim pod względem licznych zalet? Jesteśmy przekonani, że nie, gdyż bloczkom Ytong naprawdę trudno dorównać.

Zobacz film


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe