0
Opublikowany 5 stycznia 2015 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Kupuj z głową



Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych i najpoważniejszych decyzji w naszym życiu. To także jeden z największych wydatków, jaki nas czeka. Jednak jest to zwykle wydatek konieczny i wart zachodu. Własny dach nad głową to nabytek nie do przecenienia. Jak kupić idealne mieszkanie nie przepłacając?

Oceń sytuację

Gdy chcemy kupić mieszkanie na rynku wtórnym, nasze pierwsze kroki kierujemy do agencji nieruchomości. Kupowanie nieruchomości na własną rękę może być ryzykowne i wymagające dopełnienia wielu formalności – to główny powód, dla którego przy tego typu transakcji korzystamy z pomocy agencji nieruchomości. Dzięki agencjom, które ogłaszają się w gazetach i na portalach ogłoszeniowych łatwiej nam też będzie znaleźć mieszkanie lub dom, który będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Musimy się jednak liczyć z tym, że korzystanie z pomocy agencji kosztuje. Musimy też trzeźwo oceniać proponowane nam oferty mieszkań – agencja będzie bowiem robiła wszystko, by je sprzedać. Jeżeli chcemy, by więcej pieniędzy zostało nam w kieszeni i nie boimy się biurokracji, to warto zdecydować się na zakup nieruchomości bez udziału pośrednika.

Zrób to sam

Jeżeli szukasz mieszkania bez pośredników, Warszawa jest miastem, gdzie znajdziesz je bez problemu. Odkąd bowiem mamy dostęp do Internetu nietrudno jest znaleźć ofertę sprzedaży nieruchomości bez pośrednika – w sieci funkcjonuje wiele portali ogłoszeniowych. Szczególnie warto odwiedzić te, które oferują tylko mieszkania bez pośredników – agencje nieruchomości bowiem też szukają klientów poprzez portale ogłoszeniowe. Kupno mieszkania bez pomocy pośrednika wcale nie musi być trudniejsze i bardziej czasochłonne. Wizyta w agencji, spotkania z agentem, podpisywanie umów – te czynności też wymagają poświęcenia im czasu. Kupując mieszkanie bez pośredników musimy uważać, by nie zostać oszukanym, ale agencje nieruchomości też nie zawsze są uczciwe.
Zakup mieszkanie z pośrednikiem czy bez – wybór należy do nas. Ważne by wiedzieć czego się oczekuje i tego się trzymać.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz