0
Opublikowany 12 lipca 2018 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

Co trzeba wiedzieć przy wynajmie zwyżki?Podnośniki koszowe, zwane popularnie zwyżkami, są coraz częściej spotykane w przeróżnych miejscach w naszym kraju. Z czego wynika tak duża popularność zwyżek? I jak wybrać idealny model dla siebie, spośród wielu modeli dostępnych w profesjonalnych wypożyczalniach, wśród których na terenie Krakowa i całego województwa małopolskiego prym wiedzie firma Drosam – http://www.drosam.eu?

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania, które mogą mieć początkujący użytkownicy podnośników lub osoby, które dopiero rozważają ich wynajem.

Do czego możesz potrzebować zwyżek?

Zwyżki znajdują obecnie naprawdę ogrom zastosowań. Poza najbardziej oczywistym zastosowaniem podczas prac budowlano-remontowych, takich jak chociażby wykonywanie elewacji na budynkach, ze zwyżek można z powodzeniem korzystać przy pracach porządkowych na zewnątrz budynków, takich jak na przykład mycie okien czy też przeszkleń elewacyjnych. Podnośniki przydają się również podczas pielęgnacji wysokich drzew w sadach bądź miejskich parkach. Oprócz tego są one wykorzystywane do prac przy konserwacji takich wysokich obiektów jak latarnie, a poza tym stanowią niemal niezbędne wyposażenie remiz zawodowej straży pożarnej, która zwyżki wykorzystuje podczas akcji ratowniczych na dużych wysokościach. W zimie często wykorzystuje się również zwyżki do odśnieżania płaskich dachów.

Rodzaje podnośników i ich zalety

Chyba najczęściej spotykanym rodzajem zwyżek są podnośniki nożycowe. Ich duża popularność wynika z faktu, że są one wręcz stworzone do pracy w problematycznych warunkach, w tym również na bardzo nierównym obszarze. Z kolei podnośniki typu teleskopowego – w wariancie prostym bądź przegubowym – nadają się przede wszystkim do trudno dostępnych miejsc, a oprócz tego są powszechnie wykorzystywane we wnętrzach. Dodatkowo w wypożyczalniach można wynająć również podnośniki samojezdne, a także specjalne zwyżki, które montowane są na odpowiednio przystosowanych samochodach, co znacznie ułatwia ich transport nawet na duże odległości. Wybierając podnośnik, możemy również wybierać spośród tych o zasilaniu elektrycznym lub spalinowym. Elektryczne zwyżki będą lepszym wyborem do prac we wnętrzach, z kolei te zasilane płynnymi paliwami będą doskonale sprawdzały się w terenie.

Jak wybrać idealną zwyżkę na wynajem?

Przede wszystkim warto postawić na sprawdzone, niezawodne modele od wiodących producentów. Wśród marek przodujących na tym rynku na uwagę szczególnie zasługują firmy Genie, Haulotte, Terex, JLG oraz Dinolift. Firma, od której wynajmujemy podnośnik, powinna ponadto oferować profesjonalne doradztwo, w ramach którego każdy klient może otrzymać wszelkie informacje i porady odnośnie modelu idealnego dla jego potrzeb. Koniecznie postaw również na miejsce, w którym będzie miał pewność, że maszyny są systematycznie serwisowane oraz w pełni sprawne technicznie. Oczywiście warto zwrócić uwagę na kwestię ceny za wynajem, która w optymalnym wariancie powinna maleć w przeliczeniu na dobę w miarę wydłużenia okresu wynajmu.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe