Resika Kocioł C.O. 8 kW

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest kocioł przeznaczony do instalacji centralnego ogrzewania marki Resika o mocy 8 kilowatów. Piec ten dostępny jest obecnie w promocyjnej cenie 897 złotych w sieci marketów Castorama. O tym, czy warto w niego zainwestować dowiecie się z dzisiejszego wpisu. Zaczynajmy!

Kocioł c.o. marki Resika jest zasypowym kotłem z okrągłym wylotem spalin do góry. Bez problemu spalać w nim można węgiel o różnym stopniu uziarnienia oraz drewno. Piec wykonany został z blachy nierdzewnej o grubości 4 milimetrów. Charakteryzuje się mocą rzędu 8 kW oraz maksymalnym ciśnieniem roboczym mianowanym na 0,15 MPa. Produkt posiada całkiem przyzwoitą pojemność wodną wynoszącą odpowiednio 27 litrów. Powierzchnia grzewcza kotła szacowana jest na 80 metrów kwadratowych. Sprawność cieplna instalacji wykorzystującej recenzowany kocioł to wartość 82 procent.

Podczas instalacji pieca warto zaznajomić się również z kilkoma innymi parametrami. Najważniejszym z nich jest minimalna wymagana wysokość komina. W tym przypadku wynosi ona 5 metrów. Średnica mocowanych do kotła przyłączy powinna wynosić zaś 12 centymetrów. Co do zakresu temperatur powrotu i zasilania pieca wynoszą one odpowiednio 55 oraz 85 stopni Celsjusza. Produkt należy do grupy kotłów o średnich gabarytach. Jego wymiary to 850 x 370 x 490 milimetrów, zaś całkowita waga mianowana jest na 88 kilogramów.

Opisywany kocioł c.o. marki Resika to bardzo dobre rozwiązanie spisujące się doskonale w przypadku ogrzewania średnich domów jednorodzinnych. Ceniony jest w szczególności za atrakcyjną cenę, kilkukrotnie niższą od konkurencyjnych pieców, a dorównującą (bądź nawet przewyższającą) ich możliwości. Ocena ogólna – szóstka!

Źródła: Grafika Google, Castorama.

kotły co resika opinie
kocioł centralnego ogrzewania resika

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

[youtubelist feed=”playlist” playlist=”PLpk26wXuZMjlIuXZrnuSUgIlyYv21DR5J”]

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Komentarze 4

 1. andy says:

  stal kotlowa nie NIERDZEWNA!!!z nierdzewki to by bylo duzo problemow wykonac piec spawanie itd mieszanie z blacha zwykla .Z ta stala kotlowa tez bym uwazal bo raczej jej tam nie ma bo itak nic nie daje stal kotlowa to sie stosuje w mega kotlach a nie takich piecykach bo w niczym to nie pomaga ogolnie recenzja kiepska jak sie pali jakie przylacza itd brak odpowiedzi ogladalem ten piec jest dobrze spasowany i tyle moge powiedziec bo w sklepie to raczej nie mozna testowac hi hi

 2. Krzysiek says:

  Mam resike 12 kw i ogrzewam 160 m.Na piecu 70 stopni w domu temperatura do 26 stopni komin14 cm.Polecam

 3. Ela says:

  Macie certyfikat ,że jest to piec 5 klasy???Bo z tego co wiem to kociol ponizej 5 klasy nie powinien byc sprzedawany juz bo nie spelnia norm.

 4. AleKotły.pl – Nowoczesna Technika Grzewcza

  Nasza firma zajmuje się sprzedażą urządzeń grzewczych. Oferujemy kotły C.O. na pellet i ekogroszek. W ofercie posiadamy także bogatą ofertę piecy C.O. na gaz.
  Poza sprzedażą urządzeń grzewczych oferujemy Państwu profesjonalny montaż instalacji centralnego ogrzewania oraz fachowe doradztwo.

  Od pomysłu do realizacji Twojej kotłowni c.o.
  Czysta i nowoczesna kotłownia w domu to w dzisiejszych czasach praktycznie standard. Pracownicy AleKotły.pl zajmą się kompleksowo urządzeniem każdej kotłowni co, niezależnie czy to kotłownia na gaz, pellet czy ekogroszek. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia i innego dedykowanego rozwiązania. Realizujemy zadania od prostych kotłowni co po skomplikowane rozwiązania wymagające osobnych projektów wykonanych przez uprawnionych projektantów.

  Kotłownia na pellet, kotłownia na ekogroszek lub kotłownia gazowa – zrealizuj ją z AleKotły.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje