Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Resika Kocioł C.O. 8 kW

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Resika Kocioł c.o. 8 kW
 
Producent: Resika
 
Klasyfikacja: kotły do c.o.
 
Specyfikacja: waga: 88 kg, wymiary: 850 x 370 x 490 mm, gwarancja: 2 lata
 
Wyposażenie:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
15 wszystkich głosów

 

Plusy


dobra cena, wysoka jakość wykonania, dobre parametry

Minusy


brak


Kocioł c.o. marki Resika jest zasypowym kotłem z okrągłym wylotem spalin do góry. Bez problemu spalać w nim można węgiel o różnym stopniu uziarnienia oraz drewno. Piec wykonany został z blachy nierdzewnej o grubości 4 milimetrów. Charakteryzuje się mocą rzędu 8 kW oraz maksymalnym ciśnieniem roboczym mianowanym na 0,15 MPa. Produkt posiada całkiem przyzwoitą pojemność […]

3
Opublikowany 18 grudnia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest kocioł przeznaczony do instalacji centralnego ogrzewania marki Resika o mocy 8 kilowatów. Piec ten dostępny jest obecnie w promocyjnej cenie 897 złotych w sieci marketów Castorama. O tym, czy warto w niego zainwestować dowiecie się z dzisiejszego wpisu. Zaczynajmy!
 

Kocioł c.o. marki Resika jest zasypowym kotłem z okrągłym wylotem spalin do góry. Bez problemu spalać w nim można węgiel o różnym stopniu uziarnienia oraz drewno. Piec wykonany został z blachy nierdzewnej o grubości 4 milimetrów. Charakteryzuje się mocą rzędu 8 kW oraz maksymalnym ciśnieniem roboczym mianowanym na 0,15 MPa. Produkt posiada całkiem przyzwoitą pojemność wodną wynoszącą odpowiednio 27 litrów. Powierzchnia grzewcza kotła szacowana jest na 80 metrów kwadratowych. Sprawność cieplna instalacji wykorzystującej recenzowany kocioł to wartość 82 procent.

Podczas instalacji pieca warto zaznajomić się również z kilkoma innymi parametrami. Najważniejszym z nich jest minimalna wymagana wysokość komina. W tym przypadku wynosi ona 5 metrów. Średnica mocowanych do kotła przyłączy powinna wynosić zaś 12 centymetrów. Co do zakresu temperatur powrotu i zasilania pieca wynoszą one odpowiednio 55 oraz 85 stopni Celsjusza. Produkt należy do grupy kotłów o średnich gabarytach. Jego wymiary to 850 x 370 x 490 milimetrów, zaś całkowita waga mianowana jest na 88 kilogramów.

 
Opisywany kocioł c.o. marki Resika to bardzo dobre rozwiązanie spisujące się doskonale w przypadku ogrzewania średnich domów jednorodzinnych. Ceniony jest w szczególności za atrakcyjną cenę, kilkukrotnie niższą od konkurencyjnych pieców, a dorównującą (bądź nawet przewyższającą) ich możliwości. Ocena ogólna – szóstka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Źródła: Grafika Google, Castorama.

 

Zdjęcia

kotły co resika opinie
kocioł centralnego ogrzewania resika

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


3 komentarze  1. Fatal error: Call to a member function permalink() on a non-object in /home/admin/domains/123budujemy.pl/public_html/wp-content/themes/made/functions/custom.php on line 591