0
Opublikowany 19 grudnia 2014 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Jak dbać o czystość zmywarki?Zmywarka to coraz powszechniejsze wyposażenie kuchni. Dzięki niej można w łatwy sposób doprowadzić do porządku zastawę stołową nie tracąc przy tym czasu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że o zmywarkę, tak jak o każde inne urządzenie w kuchni, należy odpowiednio zadbać.

  Czy zmywarka się brudzi?

Zmywarka, tak jak każdy inny przyrząd w kuchni, brudzi się – zwłaszcza wtedy, gdy jest intensywnie używana. To naturalne, że w trakcie używania w zmywarce gromadzi się brud. Odkładają się w niej między innymi resztki jedzenia, po pewnym czasie na umytej zastawie widać osad a zapach, który unosi się w pobliżu zmywarki zdecydowanie nie należy do przyjemnych.  Jeżeli zaobserwujesz te rzeczy, możesz być pewien, że to już najwyższy czas oddać zmywarkę do czyszczenia, lub wyczyścić ją samodzielnie.

Czyścimy brudną zmywarkę

 Choć czyszczenie zmywarki może okazać się na pierwszy rzut oka zadaniem bardzo skomplikowanym, to w rzeczywistości to jedynie wrażenie, które nieco odbiega od rzeczywistości.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej środków, które przeznaczone są specjalnie do czyszczenia rożnych zmywarek. Zdecydowanie warto zainwestować w nie wtedy, gdy czujesz, że samodzielne czyszczenie zmywarki jest czymś co po prostu Cię przerasta. Preparaty takie dostępne są w formie płynów, proszków oraz tabletek. Należy używać ich zgodnie z instrukcją znajdującą się na opakowaniu.Możesz również umyć zmywarkę nie wykorzystując przy tym gotowych środków chemicznych a stosując zamiast nich pewne sprawdzone metody przyjazne dla środowiska. Okazuje się, że do wyczyszczenia zmywarki wystarczy dobrze wszystkim znana … soda oczyszczona.

Pierwszym krokiem będzie zdemontowanie zmywarki – w tym celu wyjmij filtry i dysze, będziesz zdziwiony ilością brudu, który zgromadził się wokół głównego ramienia natryskowego. Możesz wszystkie te elementy umyć płynem do mycia naczyń. Jeśli nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu, do pojemniczka, w którym zwykle umieszczasz proszek bądź tabletkę myjącą, wsyp opakowanie sody oczyszczonej i ustaw zmywarkę na najdłuższe mycie.

To sposób, który zazwyczaj pomaga, jeżeli jednak i on zawiedzie, możesz wypróbować mieszankę octu oraz mydła w płynie.Nie zapomnij zadbać również o uszczelki – wystarczy, że przetrzesz je ściereczką namoczoną w mydle w płynie.

Po przeprowadzeniu takich zabiegów, Twoja zmywarka nie tylko będzie prezentowała się lepiej, ale też lepiej będzie czyściła brudne naczynia. Raz na trzy miesiące warto poświęcić trochę czasu by ją wyczyścić.

Jak dbać o czystość zmywarki, by służyła jak najdłużej?

Jeżeli chcesz, by Twoja zmywarka jak najdłużej była w dobrym stanie, przestrzegaj kilku prostych, lecz niezwykle istotnych zasad.

Przede wszystkim wskazane jest, by zmywarka była używana przynajmniej raz w tygodniu. Regularne używanie zmywarki nie dopuści do powstania pleśni na resztkach jedzenia, które osadzają się w filtrze.

No właśnie, resztki jedzenia. Bardzo często to one są przyczyną tego, że zmywarka nie działa tak dobrze jakbyśmy sobie tego życzyli. Zanim więc włożysz naczynia do zmywarki – upewnij się, że nie pozostały na nich resztki jedzenia.

O tym jak dbać o czystość zmywarki przeczytasz więcej pod adresem:

http://www.restartagd.pl/jak-dbac-o-zmywarke/


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz