0
Opublikowany 19 grudnia 2014 autor Artykuł Nadesłany w Ogród
 
 

Liczy się nie tylko siatka, czyli wybieramy słupki ogrodzenioweJakie jest idealne ogrodzenie dla domu, działki czy przedszkola?

Oczywiście takie, które wyróżnia się stabilną i solidną konstrukcją, a do tego jest odporne na uszkodzenia, estetyczne i przyjazne dla użytkowników. Wszystkie te warunki bez wątpienia spełnia ogrodzenie wykonane przy pomocy siatki ogrodzeniowej, która dostępna jest w wielu ciekawych wariantach.

Nie bez powodu pragniemy polecić Państwu ogrodzenie wykonane za pomocą metalowej siatki, która może występować w wariancie standardowym, ocynkowanym lub powlekanym tworzywem sztucznym. To produkt, którego nie trzeba reklamować – doskonale sprawdza się od lat, a z roku na rok znacznie zwiększa się ilość sprzedanych metrów tego produktu. Siatkę można spotkać w niemal każdym ogrodzeniu posesji prywatnych i wielu innych miejsc. Bardzo często nawet tam, gdzie korzysta się z kutych przęseł, jest dodatkowo umieszczona siatka – np. przęsła tworzą tylko część ogrodzenia, tę bardziej reprezentacyjną, siatka zaś całą resztę.

Od czego zależy solidność ogrodzenia?

Jeśli mówimy o ogrodzeniu wykonanym z siatki, musimy wiedzieć, że nie zawsze ten produkt jest gwarancją wysokiej jakości. Jak w każdej dziedzinie, tak i tutaj, trzeba uważnie dobierać produkt oraz we właściwy sposób wykonać montaż ogrodzenia. By mieć gwarancję, że siatka ogrodzeniowa w doskonałym stanie przetrwa długie lata, odpowiednio spełniając wszystkie swoje funkcje, pamiętajmy o kilku kwestiach. Najlepszym wyborem jest drut ocynkowany lub powlekany tworzywem sztucznym. Ocynkowanie chroni przed korozją, tworzywo zaś przed wszelkimi czynnikami atmosferycznymi i innymi potencjalnymi uszkodzeniami. Ponadto, im większą średnicę drutu wykorzystano, tym większa będzie trwałość ogrodzenia. Solidność całej konstrukcji jest jeszcze uzależniona od elementów dodatkowych, zwłaszcza od zastosowanych słupów ogrodzeniowych.

Rodzaje słupów ogrodzeniowych

Bez solidnych i odpowiednio dobranych słupów ogrodzeniowych nawet najlepsza siatka okaże się niefunkcjonalna. Trzeba pamiętać o tym, by w odpowiednich miejscach zamontować właściwe ich rodzaje. Podstawowy będzie tu słupek pośredni, który w regularnych odległościach wzmacnia całe ogrodzenie. Nie posiada podpór, a jego długość może być niższa niż wysokość siatki. Ważne są także słupki narożne, które umieszcza się w punktach strategicznych – nie tylko na rogu, ale również na początku i na końcu ogrodzenia. Mają większą średnicę niż wszystkie inne rodzaje słupków. Bardzo często montuje się przy nich dodatkowo słupki podporowe, dzięki którym konstrukcja ogrodzenia staje się jeszcze bardziej solidna. Dzięki słupkom podporowym – o najmniejszej średnicy – te narożnikowe nie ulegają wygięciom. Odpowiednią stabilizację zapewniają dwa słupki podporowe przypadające na jeden narożnikowy. Można też zdecydować się na specjalnie wyprofilowane słupki początkowe, stabilizujące (czyli coś w rodzaju słupka pośredniego ze stabilizującymi) oraz narożnikowe przeznaczone do miejsc, w których boki ogrodzenia nie tworzą kąta prostego.

Wybierając siatkę ogrodzeniową najlepszą do swoich potrzeb, pamiętajmy o tym, aby dokupić do niej jak najlepsze słupki ogrodzeniowe – czyli gwarancję stabilnej konstrukcji.

Tekst napisali eksperci ze sklepu ralp.com.pl


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz