1
Opublikowany 22 grudnia 2014 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Systemy zarządzania naszym domemTo w jaki sposób zaprojektujemy nasz dom, wpływa na komfort życia rodzinnego. Projektując własne cztery kąty skupiamy się przede wszystkim na rozkładzie pomieszczeń, wyborze mebli, planowaniu jakie ich rozstawienie byłoby najlepsze, na wyborze kolorów ścian, sufitów i innych elementów dekoracyjnych, które pomogą nam stworzyć przytulne gniazdko. Ta część prac niewątpliwe należy przede wszystkim do kobiet domu. A co w tym czasie robią panowie? Skupiają się na wyborze innego wyposażenia, które na pewno również przyda się w domu!

Systemy zarządzania domem

Niewątpliwie elektronika otacza nas ze wszystkich stron. W domu również jest obecna na każdym kroku. Jednak już od dłuższego czasu producenci oferują klientom coś „extra”. A mianowicie systemy zarządzania inteligentnym domem. Nie jest to produkt z półki „must have”, ale na pewno budzi zainteresowanie – szczególnie wśród mężczyzn, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą. System ten jest niczym innym jak elektroniczną pomocą w domu. Daje nam możliwość sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i osłonami okiennymi. Jednym słowem możemy zarządzać wieloma rzeczami na raz!

Innym rozwiązaniem, które również doskonale sprawdza się w domu jest system zarządzania zużyciem energii. System zarządzania energią pomaga w oszczędzaniu! W czasach, kiedy wszystko jest na prąd – zużycie energii jest duże, a ceny rachunków wysokie. Dlatego takie rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu osobom poszukującym sposobów redukcji kosztów oraz dbających o środowisko. W tym zakresie również na rynku istnieje już od jakiegoś czasu ciekawe rozwiązanie – aplikacja do zarządzania zużyciem energii w domu. Działa ona w połączeniu z listwami prądowymi i pozwala na bieżące śledzenie zużycia prądu oraz na zdalne włączanie i wyłączanie podłączonych do niej urządzeń za pomocą telefonu komórkowego.

Niewątpliwe takie rozwiązania są bardzo ciekawe i na pewno pomocne. Jednak należy zachować umiar w wykorzystywaniu ich, bo może się okazać, że staniemy się więźniami w swoim domu.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz