Sadolin Lakier do Parkietów Intensywnie Eksploatowanych

Szlachetny materiał, jakim jest naturalne drewno, jest nadal bardzo chętnie wybierany jako materiał wykończeniowy do podłóg w wielu domach oraz budynkach użyteczności publicznej. Klasyczny parkiet zawsze wymaga jednak odpowiedniego zabezpieczenia przy pomocy wysokiej klasy lakieru do podłóg, zwłaszcza w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu. Wśród wielu produktów tego typu dostępnych na rynku od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszy się lakier do parkietów intensywnie eksploatowanych firmy Sadolin. Bardzo zaciekawiło nas, jakimi atutami produkt ten zjednał sobie tak liczne grono zwolenników, dlatego postanowiliśmy poddać go szeregowi testów.

 Sadolin Lakier do Parkietów 

Mieliśmy okazję przetestować puszkę lakieru o pojemności 2,5 litra. Lakier jest bezbarwny i po pomalowaniu daje wysoce estetyczną taflę o półmatowym wykończeniu. Produkt należy do grupy lakierów wodnych i jako jedyny na rynku posiada w swoim składzie opatentowany, unikatowy składnik, jakim jest kompleks Diamond Technologyâ„¢. Składnik ten sprawia, że powłoka, jaką tworzy lakier po wyschnięciu na drewnianych powierzchniach, cechuje się niesamowitą twardością oraz odpornością na wszelkiego rodzaju zarysowania i inne uszkodzenia natury mechanicznej.

Lakier do parkietów intensywnie eksploatowanych firmy Sadolin można z łatwością nakładać na powierzchnie drewniane przy pomocy pędzla. Producent zapewnia, że dwie bądź trzy warstwy produktu będą wystarczające dla uzyskania długotrwałego, ochronnego efektu. Już po 24 godzinach od nałożenia ostatniej warstwy można w umiarkowany sposób rozpocząć użytkowanie malowanych powierzchni drewnianych, jednak z wyłączeniem takich form intensywnej eksploatacji jak lekcje tańca czy też inne zajęcia sportowe. Czas całkowitego schnięcia lakieru wynosi od 5 do 7 dni od nałożenia finalnej warstwy lakieru – po tym czasie można eksploatować pomalowane parkiety w pełnym tego słowa znaczeniu.

Rzeczywiście lakier do parkietów intensywnie eksploatowanych Sadolin świetnie nadaje się do wszelkich miejsc o dużym natężeniu ruchu. Jego powierzchnia po wyschnięciu odporna jest na powstawanie wszelkiego rodzaju zarysowań. Produkt doskonale sprawdza się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych i usługowo-handlowych, jak i obiektach o przeznaczeniu typowo sportowym, jak sale gimnastyczne czy też sale do nauki tańca. Ogromnym atutem lakieru Sadolin jest jego fenomenalna wydajność kształtująca się na poziomie aż 25 metrów kwadratowych z jednego litra, dzięki czemu jego zakup jest bardzo opłacalny. Kolejną ważną zaletą tego produktu jest jego praktyczna, bezzapachowa formuła, która znacznie uprzyjemnia nakładanie lakieru.

Lakier do parkietów intensywnie eksploatowanych firmy Sadolin to naprawdę świetna propozycja dla osób, szukających produktów do zabezpieczenia drewnianych podłóg w miejscach szczególnie narażonych na duże natężeniu ruchu. Praca z produktem nie nastręcza żadnych trudności, zaś efekt, jaki uzyskujemy po wyschnięciu, naprawdę cieszy oko. Ogólna ocena, jaką zdecydowaliśmy się wystawić temu produktowi, to w pełni zasłużona dziewiątka. Zapraszamy do oceniania wg własnego uznania. Mile widziane również Wasze recenzje w komentarzach.

 

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak filmów do wyświetlenia

 Zobacz filmy z naszego kanału123budujemy.pl.

 Najnowsze filmy z kanału 123budujemy.pl 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Komentarze 1

  1. Ania says:

    Dwa lata temu odświeżałam parkiet w mieszkaniu w starej kamienicy. Na efekt naprawdę nie mogę złego słowa napisać, bardzo pozytywnie, cena lakieru warta efektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje