7
Opublikowany 10 sierpnia 2016 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Drzwi wejściowe do domu – jakie wybrać?Drzwi wejściowe to wizytówka domu – obok elewacji to właśnie one decydują o tym, jak prezentuje się fasada domu. Ponadto spełniają szereg praktycznych funkcji, dlatego tak ważny jest odpowiedni ich dobór. Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomocą właściwe dobrać drzwi zewnętrzne.

Bezpieczeństwo

Drzwi zewnętrzne służą przede wszystkim solidnemu wykończeniu głównego wejścia do domu. Dzięki nim zapewniamy sobie poczucie komfortu oraz zabezpieczamy swój dobytek. Dlatego właśnie drzwi, jakie zamontujemy w swoim domu powinny posiadać odpowiedni rodzaj zamków. Najlepszym rozwiązaniem są zamki wielopunktowe – dzięki nim, po przekręceniu klucza, zamek jest zabezpieczony w kilku punktach, na różnej wysokości drzwi. Taki mechanizm można również wzbogacić do dodatkowe zabezpieczenia np. w postaci zamków elektronicznych. Ma to szczególne znaczenie w kontekście wypłaty odszkodowania za ewentualne włamanie do domu – niektórzy ubezpieczyciele wymagają stosowania właśnie zamków wielopunktowych lub nawet ich montaż w zestawieniu z innymi zamkami.

Jeśli zdecydujemy się na wybór drzwi zewnętrznych z przeszklonymi elementami, musimy mieć na uwadze, że włamywacze mogą wybić szyby. W takim wypadku zamki nie powinny być wyposażone w rozety wewnętrzne, za pomocą których można łatwo odblokować wejście.

Izolacja

Obok poczucia bezpieczeństwa drzwi wejściowe muszą nam zapewniać odpowiednią ochronę przed dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz, a także chronić przed utratą ciepła. Oba te wymagania spełniają drzwi zewnętrzne z Castoramy. Stopień izolacji autystycznej drzwi wyraża się w jednostkach oznaczonych symbolem dB. Im wartość jest wyższa, tym mniej dźwięków z zewnątrz dostanie się do środka. Ponadto na nasz komfort akustyczny wpływ będzie mieć również ilość zastosowanych uszczelek. Z kolei współczynnik przenikania ciepła jest uzależniony od tego, z jakiego materiału drzwi zostały wykonane. Wybierając skrzydło drzwiowe należy się jednak upewnić, że okładziny izolacyjne zostały umieszczone na całej powierzchni drzwi, a nie jedynie miejscowo.

Wspominane już wcześniej przeszklenia mogą okazać się ryzykownym rozwiązaniem, nie tylko w kontekście ewentualnego włamania. Szyby w drzwiach zewnętrznych zdecydowanie obniżają parametry zarówno izolacji akustycznej, jak i cieplnej.

Estetyka

Równie ważnym elementem, jak wymienione powyżej względy praktyczne, jest także estetyka drzwi. Wybierając te, które zamontujemy w swoim domu, warto dobrać je odpowiednio do elementów stolarki okiennej oraz do rolet. Dzięki temu zaaranżujemy spójną kompozycję. Ponadto bardzo efektownie prezentują się drzwi dobrane na zasadzie kontrastu kolorystycznego, w stosunku do barwy elewacji.

Dodatkowo, aby drzwi były jeszcze bardziej funkcjonalne, nie powinno zabraknąć w nich wizjera. Najlepiej jest zdecydować się na model, który fabrycznie posiada wbudowany taki element. Wiele innych praktycznych wskazówek, które pomogą nam dobrać drzwi wejściowe do domu, można znaleźć tu.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz