1
Opublikowany 17 sierpnia 2012 autor Bartosz Oziewicz w Blogroll
 
 

Drzwi wejściowe – czym kierować się przy ich wyborze?

Drzwi wejściowe, drzwi drewniane, drzwi antywłamaniowe
Drzwi wejściowe, drzwi drewniane, drzwi antywłamaniowe

Drzwi wejściowe to ważny element każdego domu. To one jako pierwsze zostaną zauważone przez sąsiadów czy naszych gości. Nie ulega więc wątpliwości, że wygląd to ważny czynnik którym kierujemy się przy zakupie drzwi zewnętrznych. Równie ważne a nawet ważniejsze jest bezpieczeństwo jakie mogą nam drzwi zapewnić. Wiele osób jednak dokonując zakupu kieruje się wyłącznie tymi dwoma czynnikami zapominając o pozostałych, równie istotnych kwestiach. Chcąc kupić produkt idealnie pasujący do naszego domu należy poświęcić trochę czasu na jego wybór. Zły zakup może narazić nas na dodatkowe koszty. Osoby oferujące swoją pomoc w sklepach typu OBI czy Castorama niestety często rażą niekompetencją. Warto więc przede wszystkim samemu zadbać aby kupowany przez nas produkt był odpowiedni.

Do wewnątrz czy na zewnątrz?

W jakim kierunku powinny otwierać się nasze drzwi zewnętrzne? Decyzja z pozoru wydaje się być prosta, jednak warto chwilę zastanowić się na który wariant się zdecydować, aby potem nie żałować wyboru. Oba typy drzwi mają swoje zalety i wady. Kupując drzwi otwierane na zewnątrz dużo łatwiej i wygodniej wyjdziemy z domu. Taki rodzaj drzwi ułatwia także ewentualną ewakuację. Drzwi otwierane na zewnątrz dużo trudniej jest wyważyć. Wiejący wiatr może natomiast utrudniać otwiaranie i zamykanie drzwi. Drzwi otwierane do wewnątrz również mają swoje plusy i minusy jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Podczas otwierania takich drzwi nie musimy wychylać się na zewnątrz. Utrudnia to zdecydowanie próbę wtargnięcia do domu. Takie drzwi jednak dużo łatwiej staranować. Do środka może także spływać deszcz.

Z szybą czy bez?

Dokonując zakupy stajemy także przed wyborem drzwi z szybą lub drzwi całkowicie zabudowanych. Wybór pomięzy dwoma wariantami zależy od tego w jakim stopniu ma być zachowana nasza intymność. Drzwi posiadające szybę mogą być bardziej podatne na włamania. Wybicie szyby i próba otworzenia drzwi z pewnością zajmie mniej czasu i wysiłku niż próba ich wyważenia. Oprócz kwestii bezpieczeństwa trzeba także rozważyć sprawę estetyki. Jeśli korytarz naszego domu jest wąski i zbyt ciemny dzięki szybie w drzwiach zyska więcej światła.

Prawidłowy montaż drzwi

Gdy w końcu dokonamy wyboru naszych drzwi wejściowych należy zadbać o fachową ekipę która te drzwi nam zamontuje. Wbrew pozorom nie jest to prosta sprawa. Nie warto chcąc oszczędzić trochę pieniędzy próbować samemu ich montować. Nieprawidłowe osadzenie skrzydła może powodować, że zimą do domu będzie wiało chłodem, nie mówiąc już problemach z zamykaniem czy obniżonym bezpieczeństwie.

Jak widać decyzja o wyborze drzwi wejściowych nie należy do najprostszych. Chcąc uniknąć nerwów, straty czasu i pieniędzy, warto poświęcić trochę czasu tak aby dokonać jak najlepszego wyboru.


Dodane przez Ania i Marcin dnia 18.08.2012

Zapraszam do wpisu dotyczącego zakupu drzwi wejściowych do naszego domu. Przyznam że łatwo dokonać wyboru nie było.

wpis z dnia 30.06.2012 Zakup drzwi wejściowych zewnętrznych

Aktualne zdjęcia naszych drzwi:

drzwi zewnętrzne wejściowe Drzwi wejściowe, drzwi drewniane, drzwi antywłamaniowe drzwi wejsciowe, drzwi zewnetrzne

Na drugiej stronie wpisu znajdziecie filmy, które mogą was zainteresować w temacie drzwi.


Bartosz Oziewicz