1
Opublikowany 7 sierpnia 2012 autor Ania i Marcin w Inspiracje
 
 

Inteligentne oświetlenie led, przegląd możliwości


Oświetlenie LED są coraz szerzej stosowane we wszystkich dziedzinach życia. Już co drugie polskie gospodarstwo domowe posiada przynajmniej jedno źródło światła w technologii diodowej led. Producenci prześcigają się w nowych zastosowaniach led, od popularnych źródeł światła górnego tzw, downlight przez żarówki ledowe z gwintem pozwalającym zastąpić tradycyjne żarówki po taśmy led, Oferta na rynku led jest coraz szersza, coraz lepsza jakościowo, powstają również różne systemy pozwalające sterować światłem, mieszać kolory, uzyskiwać ciekawe efekty podświetlania tzw inteligentne sterowanie oświetleniem.
W dzisiejszym wpisie chciałbym zebrać i pokazać Wam właśnie możliwości zarządzania światłem led.

Inteligentne oświetlenie schodów

sterowniki, czujnik ruchu, ściemniacze led


Film drugi przestawia moduł sterownia oświetleniem schodowym, szczegóły na stronie projektu:
http://alan-parekh.vstore.ca/project-kits-stair-light-c-1_2.html
Aby uzyskać takie efekty jak na filmach powyżej, musimy zaopatrzyć się w odpowiedni sterownik tzw. “inteligentny sterownik do led” dostępny w sklepach internetowych i na aukcjach. Musimy również wykonać odpowiednią do zakupionego sterownika led instalacje. Odpowiednio przeprowadzić przewody zasilające do żarówek led lub taśmy led. O takiej instalacji powinniśmy już pomyśleć w trakcie wykonywania schodów, w innym wypadku czeka nas niełatwa zabawa.
Czekam na wasze komentarze. Może znajdzie się ktoś, kto już sobie zrobił taki bajer na schodach i zachce się podzielić jakimiś fotkami lub filmem, zapraszam do kontaktu.

+Zalety:
-Fajny efekt
Wady:
-wysoki koszt – sam sterownik kosztuje w granicach 450 zł
-skomplikowana instalacja, każde źródło światła musi mieć poprowadzony osobny przewód do sterownika.
-potrzebne miejsce na instalacje sterownika z zasilaniem 230v


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl