0
Opublikowany 2 września 2016 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Ekskluzywne drzwi wejściowe dla CiebieJeżeli tworzymy swoje wymarzone gniazdko, powinniśmy zadbać o każdy detal. Drzwi wejściowe podkreślają charakter wnętrza, jakie się za nimi kryje, więc warto, by były nietuzinkowe.

Ekskluzywne znaczy bezpieczne

Gdy kupujemy drzwi, należy pamiętać, by zwrócić uwagę na ich parametry. Każdy chce się czuć w swoim domu przede wszystkim bezpiecznie. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na ich izolacyjność cieplną oraz akustyczną. Te, które charakteryzują się świetną izolacyjnością, pomagają łatwiej – i na dłużej – ogrzać budynek, dzięki czemu zaoszczędzamy na kosztach energii. Najlepszym wyborem będą drzwi wejściowe pasywne. Choć ich koszt jest nieco wyższy niż tych tradycyjnych, to szybko się zwraca. Nie dajmy się nabrać na tańsze drzwi energooszczędne – mają gorsze parametry termoizolacyjne od pasywnych, których termoizolacyjność poparta jest certyfikatami. Należy zawsze o certyfikaty pytać producenta.
Po drugie, drzwi zewnętrzne powinny posiadać zabezpieczenia antywłamaniowe. Mogą to być wkładki chroniące przed rozwierceniem czy otwarciem wytrychem, potrójne, odpowiednio rozlokowane rygle, zamki sprzężone z czytnikiem linii papilarnych czy dotykowa klawiatura. Dzięki temu zapewnimy sobie komfort i spokój.

Na każdą pogodę

Bardzo ważne jest, by drzwi wejściowe były odporne na warunki atmosferyczne, dlatego należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane i zapytać producenta o gwarancję, jeśli chcemy, by służyły nam przez długi czas. Pamiętajmy, że idealne drzwi powinny odznaczać się nie tylko designem, wykonaniem, klasą, elegancją, ale także trwałością i bezpieczeństwem. To z nimi zetkną się odwiedzający nas goście i warto, by były one zaproszeniem do środka i zapowiedzią czegoś niezwykłego. Z drugiej strony, nie zapominajmy, że wygląd drzwi – choć ważny, nie odgrywa tak kluczowej robili jak trwałość i zabezpieczenia. Drzwi pasywne w konstrukcji płyty drzwiowej łączą drewno oraz aluminium, a dodatkowo specjalną piankę termoizolacyjną. Zamiast drewna możemy wybrać wkładkę z płyty fenolowej, która zapewnia stabilność mechaniczną w każdych warunkach pogodowych.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz