2
Opublikowany 4 września 2016 autor Artykuł Nadesłany w Wiedza budowlana
 
 

Cechy dobrego elektrykaZnalezienie profesjonalisty w swoim fachu może być trudniejsze niż się wydaje. Zasada ta dotyczy również elektryków. Czym się kierować przy wyborze firmy świadczącej usługi elektryczne? W końcu powierzamy jej nie tylko nadzór nad naszą instalacją, ale w niektórych przypadkach również jej rozplanowanie i wykonanie.

Cecha pierwsza: odpowiednie kwalifikacje

Firma świadcząca usługi elektryczne powinna zatrudniać wyłącznie wykwalifikowanych elektryków. Elektryk musi bezwzględnie posiadać uprawnienia SEP, wydawane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. W przypadku nieposiadania takiego dokumentu, nie powinien wykonywać żadnych czynności związanych z prądem elektrycznym. Warto również sprawdzić firmę, która zatrudnia elektryka. Tylko legalnie działająca firma, a więc taka, której dane można sprawdzić w Krajowym Rejestrze Sądowym, daje gwarancję, że w razie jakichkolwiek problemów z wykonaniem usługi nie zostaniemy oszukani. Wracając jeszcze do samego elektryka. Powinien on cechować się rozległą wiedzą w swoim fachu. Dobrze, jeśli posiada udokumentowane doświadczenie.

Cecha druga: poziom usług

Zanim przystąpimy do szukania odpowiedniej firmy świadczącej usługi elektryczne musimy się zastanowić jakich usług właściwie potrzebujemy. W przypadku osób planujących budowę lub przebudowę domu istotną usługą będzie kompleksowe rozplanowanie i ułożenie całej instalacji od podstaw lub też zmodernizowanie istniejącej. Warto wtedy wybrać firmę, która oprócz położenia instalacji zapewnia opiekę w razie problemów z dostawą prądu. Mieszkańcy Warszawy i okolic powinni zainteresować się firmą Proservice (http://www.proservice24h.pl). Oprócz podstawowych usług takich jak projektowanie i montaż instalacji oferują również usługę pogotowia elektrycznego, czynną przez całą dobę. W ciągu 1 godziny od zgłoszenia awarii, w naszym domu zjawi się elektryk i rozwiąże nasz problem. Usługa pogotowia elektrycznego na pewno spodoba się osobom, które dopiero przeprowadziły się do Warszawy i potrzebują mieć pewność, że w razie problemów mogą liczyć na szybką i fachową pomoc. Firma oferuje również szereg różnych innych usług, m.in. projektowanie i montaż instalacji tzw. inteligentnego domu.

Cecha trzecia: dobre opinie

Marketing szeptany jest najlepszą formą promocji. W miarę możliwości dobrze jest porozmawiać ze znajomymi i przyjaciółmi, którzy sami korzystali z usług elektryków. Ich doświadczenie i spostrzeżenia pomogą nam przy wyborze odpowiedniego fachowca.

Może się wydawać, że wybór odpowiedniego elektryka to nie taka trudna sprawa. Warto jednak znaleźć firmę, która ma dobre opinie i świadczy potrzebne nam usługi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z usług jednej firmy będziemy korzystać przez wiele lat.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz