0
Opublikowany 11 marca 2019 autor Art Branżowy w wyposażenie
 
 

Elegancka kuchnia w londyńskim stylu

meble-kuchenne
meble-kuchenne

Kuchnia w stylu londyńskim jest bardzo charakterystyczna i rozpoznawalna na pierwszy rzut oka. Pojawiają się tu duże, jasne meble kuchenne, florystyczne akcenty i dużo bibelotów. To połączenie tradycji z nowoczesnością, tworzące ciepły i przytulny klimat. Jak urządzić takie pomieszczenie we własnym domu? 

Wnętrza w stylu angielskim to zarówno blaski glamour, jak i klimat tradycyjnego domku na wsi. Ten styl kocha jasne kolory, duże meble kuchenne i liczne dodatki. Jeśli lubimy elegancję, powinniśmy zdecydować się na kuchnię na wysoki połysk. Jeśli wolimy skromniejszy klimat, wybierzmy raczej meble kuchenne o matowym wykończeniu.

białe meble do kuchni

Meble kuchenne w beżu lub w bieli

Znakiem rozpoznawczym stylu angielskiego są jasne kolory, pojawiające się na meblach kuchennych, podłogach i ścianach. Dominują biel, beż, ciepła żółć albo ecru. Jasne kolory nadają kuchni lekkości i przestronności, dzięki nim wnętrze jest ciepłe i przytulne. Wszystko to pięknie komponuje się z obowiązkowymi motywami kwiatowymi, zazwyczaj w odcieniach różu. Do tego koniecznie muszą pojawić się meble z ażurowymi drzwiczkami, przynajmniej w części zabudowy kuchennej. Całość dopełniają gustowne materiały z florystycznymi wzorami, a w oknach piękne firanki, choć i tu zdarzają się rolety, ale raczej typu rzymskiego.

Jak wybrać okap i inne sprzęty?

Kuchnia w stylu angielskim powinna być jednym, spójnym ciągiem wypełnionym szafkami, szufladami i półkami. Równie ważny, co charakterystyczne meble kuchenne, jest okap. Powinien być obudowany i stylizowany na zabudowę kominkową, często z delikatnymi rzeźbieniami. W tym stylu, poza funkcją użytkową, pełni on także rolę półeczki. To także stylizowana kuchenka, charakterystyczna lodówka nawiązująca do lat 50. z wypukłymi drzwiczkami, armatura kuchenna z uchwytami krzyżowymi i zlewozmywak miedziany bądź kamienny.

Gdzie szukać mebli w stylu angielskim?

Wnętrza w stylu angielskim cieszą się coraz większą popularnością. Pomimo, że nasze kraje dzielą tysiące kilometrów, w kwestii estetyki jest nam bliżej, niż mogłoby się wydawać. Wiele firm posiada w swoim asortymencie meble kuchenne w stylu angielskim. Jedną z nich jest marka Bauformat, przeglądając jej ofertę z łatwością wybierzemy meble kuchenne idealnie pasujące do wymarzonej kuchni.

 


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe