0
Opublikowany 14 marca 2019 autor Art Branżowy w Wiedza budowlana
 
 

System Remco – innowacyjne rozwiązania w zakresie budowy hal przemysłowych



Remco Ruimtebouw to technologia oparta na konstrukcjach stalowych z lekką obudową opracowana przez holenderskiego producenta hal przemysłowych. Charakteryzuje się przede wszystkim dużymi rozpiętościami konstrukcji bez potrzeby stosowania podpór wewnętrznych. System budowlany Remco idealnie sprawdza się do realizacji obiektów stalowych. Jego ogromnym atutem jest wysoka jakość oraz szybki czas budowy.

Budowa hal przemysłowych w oparciu o system elementów stalowych

System budowlany Remco można opisać jako “indywidualne rozwiązania oparte na standardowych modułach”. Wynika to z faktu, że większość elementów konstrukcyjnych przeznaczonych do budowy hali jest produkowana w fabrykach. Oznacza to pewną standaryzację i najwyższą jakość gotowych elementów. Wszystkie prefabrykowane części, takie jak stalowa konstrukcja, a także elementy ścienne i dachowe są dostarczane na plac budowy, a następnie sprawnie montowane w danym obiekcie. Taki sposób działania pozwala na sprawną realizację inwestycji zgodnie z opracowanym projektem i określonymi terminami prac. Firma Ocmer, generalny wykonawca oraz jedyna firma na rynku polskim, realizuje inwestycje w technologii Remco. Wszelkie szczegóły dotyczące współpracy oraz liczne przykłady zrealizowanych inwestycji znajdziemy na stronie internetowej https://www.ocmer.com.pl/hale-ocmer/hale-produkcyjne.

Indywidualny projekt dostosowany do oczekiwań inwestorów

Specyfika linii produkcyjnych poszczególnych sektorów przemysłu wymaga indywidualnego podejścia do każdej inwestycji. Podczas opracowywania projektu wykonawca bierze pod uwagę wymagania i potrzeby inwestora, jak również proponuje własne, innowacyjne i sprawdzone rozwiązania. Nadrzędnym celem inwestycji jest dostosowanie nowoczesnych rozwiązań wykorzystywanych na rynku do potrzeb Klienta oraz specyfiki danej branży i rodzaju produkcji z uwzględnieniem linii produkcyjnych. W praktyce oznacza to, że generalny wykonawca proponuje różne warianty konstrukcji oraz różne typy obudowy w zależności od planowanej technologii. Całokształt działań obejmuje nie tylko budowę i wyposażenie hali przemysłowej, ale także dbałość o funkcjonalność i estetyczny wygląd budynku. Uwzględnia specyfikację obejmującą parametry cieplne i akustyczne planowanej hali. Bierze pod uwagę przestrzeń niezbędną do budowy pomieszczeń socjalno-biurowych. Zapewnia montaż suwnic lub wciągników, daje również możliwość skorzystania z najnowszych, energooszczędnych rozwiązań, m.in. możliwości zamontowania paneli fotowoltaicznych.

Najważniejsze zasady współpracy

W ramach budowy hali produkcyjne zgodnie z technologią systemu Remco wykonawca zwraca szczególną uwagę na ekonomiczne zużycie stali i optymalizuje koszty inwestycji. Poza tym każdy projekt realizowany jest w oparciu o najnowsze dostępne rozwiązania technologiczne w taki sposób, aby zapewnić ciągłość działań, co oznacza szybki montaż konstrukcji oraz obudowy hal. Istotnym elementem współpracy wykonawcy z inwestorem jest uwzględnienie optymalizacji proponowanych rozwiązań przy zachowaniu wysokiej jakości, co przekłada się bezpośrednio na trwałość inwestycji.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe