0
Opublikowany 22 października 2016 autor Artykuł Nadesłany w Inspiracje
 
 

Fototapeta w kuchni Fototapeta w kuchniCzasy, kiedy fototapeta kojarzyła się z kiczowatym widoczkiem przedstawiającym palmy i skrawek błękitnego oceanu, który w dodatku przybierał raczej nieokreśloną barwę, niż prawdziwie błękitny kolor, odeszły w niepamięć. Dziś fototapeta zyskuje zupełnie nowy wymiar. Co więcej jest rozwiązaniem, które z powodzeniem można wykorzystać w każdym pomieszczeniu, również w kuchni.

Fototapeta – Rozwiązanie uniwersalne


Niezaprzeczalnie fototapeta kuchenna wnosi do wnętrza powiew nowoczesności. Zdecydowanie je ożywia i nadaje określonego charakteru. W kuchniach minimalistycznych, może być jedynym mocnym i charakterystycznym dodatkiem. Jednak sprawdzi się także w przypadku kuchni tradycyjnych, a nawet rustykalnych. Fototapeta pasuje bowiem do każdej kuchni. Kluczową kwestią pozostaje wybór odpowiedniego motywu, a wzorów jest co nie miara. Fototapety do kuchni bardzo często tematycznie związane są z jedzeniem. Plastry cytrusów, owoce truskawki, ziarna kawy czy laska cynamonu…takie motywy spotkamy najczęściej na tapetach przeznaczonych do kuchni. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby ozdobić to pomieszczenie niezwykłym pejzażem czy zupełnie abstrakcyjnym wzorem. 

aranżacja kuchni

Pomysły gdzie przykleić w kuchni fototapetę

 

Rozwiązaniem oczywistym, które nasuwa się niemal automatycznie, gdy myślimy o fototapecie w kuchni jest umieszczenie jej między szafkami kuchennymi, zamiast tradycyjnych płytek. Nie jest to oczywiście jedyna możliwość. Fototapeta może fantastycznie ozdobić jedną ze ścian kuchni, wprowadzając do pomieszczenia ciekawy akcent. Odpowiednio dobrana jest w stanie optycznie powiększyć albo pomniejszyć wnętrze. Doskonałym pomysłem może okazać się umieszczenie fototapety na zewnętrznej stronie ściany-barku czy wyspy kuchennej. 

Zalety fototapet

 

Fototapety stworzone z myślą o dekorowaniu tak specyficznego pomieszczenia, jakim jest kuchnia posiadają szereg zalet. – Fototapety kuchenne są przede wszystkim są wodoodporne. Można je z powodzeniem wyczyścić przy użyciu wody. – mówi Anna Wicher, specjalista ds. sprzedaży w sklepie internetowym FOTEKS. – W odróżnieniu od innych rodzajów tapet posiadają dodatkowe zabezpieczenie w postaci laminatu, który chroni przed zanieczyszczeniami, wilgocią i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. – dodaje Pani Anna.
Zabezpieczenie w postaci laminatu (folii PCV) chroni je także przed zniszczeniem mechanicznym i cieplnym. Dekoracyjne walory fototapet to już temat rzeka.

fototapeta w kuchni


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz