0
Opublikowany 5 lipca 2017 autor Artykuł Nadesłany w wyposażenie
 
 

Funkcjonalna kabina prysznicowa – w co ją wyposażyć?Kabina prysznicowa to jeden z elementów wyposażenia nowoczesnej, modnej łazienki. Aby w pełni spełniała swoją funkcję i spełniała potrzeby domowników, powinniśmy wyposażyć ją w odpowiednie akcesoria. Co mamy do wyboru?

Kabina prysznicowa – jaką wybrać?

Duży wybór kabin prysznicowych pozwala nam na dopasowanie urządzenia do warunków panujących w naszej łazience oraz do naszych potrzeb. Kabina z wysokim lub niskim brodzikiem, kabina walk-in, kabina prostokątna lub okrągła – to tylko niektóre z modeli, jakie mamy do wyboru.

Możemy zakupić w pełni wyposażoną kabinę prysznicową, którą wystarczy zamontować, by była gotowa do użytku. Możemy również zaaranżować ją samodzielnie od podstaw, dobierając do niej ścianki, drzwiczki oraz niezbędne elementy wyposażenia. Co będzie nam potrzebne w kabinie prysznicowej?

Panel prysznicowy czy kolumna?

Jakie elementy armatury sanitarnej będą nam potrzebne pod prysznicem? Przede wszystkim bateria prysznicowa oraz słuchawka prysznicowa wraz z odpowiedniej długości wężem, które właściwie dobrane pozwolą nam wygodnie korzystać z wody. Aby zapewnić sobie wysoki komfort kąpieli, warto zdecydować się na słuchawkę wielofunkcyjną, która umożliwi wybór jednego z kilku rodzajów strumieni wody.

Jeśli wąż i słuchawka są dla nas wystarczające, zaopatrzmy się również w specjalny uchwyt, który pozwoli na odwieszanie akcesoriów na ścianie. Nie będzie to konieczne, jeśli zdecydujemy się na zakup kolumny prysznicowej, która poza baterią, słuchawką i wężem uwzględnia również deszczownicę oraz niezbędne uchwyty. Zakup kolumny prysznicowej pozwala nam uniknąć potrzeby samodzielnego dopasowywania do siebie poszczególnych elementów.

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest natomiast panel prysznicowy, który poza nowoczesnym wyglądem może oferować również hydromasaż – w tym celu powinien być wyposażony w specjalne dysze.

Dodatki do kabiny prysznicowej

Bateria, słuchawka czy kolumna prysznicowa – armatura sanitarna to podstawa wyposażenia każdej kabiny prysznicowej. Jednak nie tylko ona decyduje o naszej wygodzie korzystania z natrysku. Urządzając wnętrze prysznica, uwzględnijmy także dodatkowe elementy, które pozwolą na przechowywanie niezbędnych podczas kąpieli kosmetyków oraz akcesoriów.

Praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie półek prysznicowych. Mają one najczęściej postać drucianych koszyków, które mogą być pojedyncze lub przypominać konstrukcją małe regały. Doskonale nadają się do montażu w narożniku kabiny, ale te wyposażone w wieszaki możemy również zawiesić.

Półka po prysznic pozwoli zachować w kabinie porządek i zapewni łatwy dostęp do potrzebnych akcesoriów, natomiast specjalne siedzisko prysznicowe z pewnością ułatwi wykonywanie licznych czynności higienicznych. Docenią je nie tylko osoby starsze czy dzieci, dla których będzie ono sporym udogodnieniem, ale również wszyscy, który chcą zapewnić sobie po prysznicem możliwość przyjęcia pozycji siedzącej. Krzesełka prysznicowe dostępne są w formie mobilnych taboretów lub tez składanych siedzisk mocowanych na stałe do ściany. Możemy więc wybrać model, który lepiej spełnia nasze potrzeby.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz