2
Opublikowany 18 grudnia 2014 autor Ania i Marcin w Wiedza budowlana
 
 

Gotowy projekt domu czy indywidualny?
Własny ogród, przestrzenne wnętrza i życie na swoim – chyba każdy przynajmniej raz w życiu wyobrażał sobie jak będzie wyglądał jego własny, wymarzony dom. Kiedy jednak przychodzi do realizacji tego marzenia, nagle pojawiają się wątpliwości. Czy takie wnętrze będzie funkcjonalne, jak sprawdzi się w rzeczywistości? Jak znaleźć złoty środek i wybudować funkcjonalny dom, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania? Najlepiej skorzystać z gotowych projektów architektonicznych.

Pomimo, że wiele osób twierdzi, że gotowe projekty są ograniczeniem i nigdy do końca nie zadowolą zamawiającego, jest to teza daleka od rzeczywistości – wystarczy wiedzieć gdzie i czego szukać.
Obecnie portale oferujące gotowe projekty architektoniczne przeważnie posiadają szczegółową wyszukiwarkę, która pozwala precyzyjnie określić swoje oczekiwania. Portalem, który posiada jedną z najlepszych wyszukiwarek gotowych projektów jest bez wątpienia archido.pl.

Dokładne wyszukiwanie projektów znacznie skraca czas poszukiwania idealnego domu, zwłaszcza, że na archidol.pl znajduje się ponad 12 tysięcy projektów, więc obejrzenie wszystkich może stanowić nie lada wyzwanie. Wyszukiwarka archido.pl pozwala na szczegółowe określenie powierzchni użytkowej domu, ilości pokoi, a nawet stylu projektu. Dzięki określeniu takich szczegółów, znalezienie wymarzonego domu może zająć nawet kilka minut.

Jeżeli jednak oczekiwania nie są do końca sprecyzowane, projekty można oglądać według z góry ustalonych kategorii. I tak użytkownik może obejrzeć jedynie murowane domy jednopiętrowe postawione w tradycyjnym stylu.

Zaletą gotowych projektów architektonicznych jest możliwość oglądania i porównywania, bez konieczności kupowania. Archido.pl poza wyszukiwaniem ma możliwość zestawienia kilku różnych projektów i porównania ich parametrów. Przy indywidualnym projekcie architektonicznym nie byłoby to możliwe.

Za gotowymi projektami przemawia również cena, która zwykle jest niższa niż przy zamówieniu u architekta. Dodatkowo zyskuje się pewność, że cena nie zawiera żadnych ukrytych kosztów. Na archido.pl po znalezieniu odpowiedniego projektu wystarczy dokonać zamówienia i wybrać sposób płatności, a cała niezbędna dokumentacja trafia do rąk nowego właściciela. Jeżeli ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości co do zakupu gotowego projektu domu, niech najpierw obejrzy projekty na archido.pl – to nic nie kosztuje.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl