0
Opublikowany 8 marca 2017 autor Ania i Marcin w Wiedza budowlana
 
 

Idealne miejsce na piknik firmowyPiknik firmowy to przyjemna forma luźnego spotkania integracyjnego. Świeże powietrze, zieleń, słońce i smaczne jedzenie – to atmosfera, przy której pracownicy wypoczną oraz miło spędzą wspólnie czas. Jak wybrać idealne miejsce na takie spotkanie?

Piknik firmowy sprzyja budowaniu dobrych relacji między pracownikami oraz na linii pracownicy–pracodawca. Piknik w miłej, wiosennej scenerii to także idealna okazja do pokazania firmy od innej, luźniejszej strony oraz zwiększenia zaangażowania i identyfikacji z firmą wśród pracowników. Aby piknik był jednak udany, należy dobrze go zaplanować. Podstawą jest wybór odpowiedniego miejsca oraz dobór atrakcji, z których pracownicy będą zadowoleni. Jak wykazuje raport przygotowany przez monsterpolska.pl, ponad 60% pracowników traktuje wyjazdy i imprezy integracyjne jako przyjemność, jednak dla niemal 40% jest to przykry obowiązek (źródło: http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/firmowy-wyjazd-integracyjny-przyjemnosc-czy-obowiazek,2056944,4141). Wynika to przede wszystkim ze złych doświadczeń i stereotypów, w jakie obrastały przez lata imprezy integracyjne. Warto odczarować ten mit, proponując pracownikom relaksujące, plenerowe spotkanie w interesującym otoczeniu.

Plener, ale z infrastrukturą

Wybierając miejsce na piknik firmowy, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Do najważniejszych należy lokalizacja. Dobrym pomysłem może okazać się plener należący do obiektu hotelowego czy zajazdu. Warto zwrócić uwagę, aby nie znajdował się on tuż przy głównej drodze czy autostradzie, a także zapoznać się z grafikiem organizowanych w tym czasie imprez. Ważne, aby zarezerwować termin odpowiednio wcześnie i upewnić się, że nasz piknik nie będzie odbywał się w tym samym czasie, co inna duża impreza.

Pamiętajmy, że uczestnicy pikniku muszą mieć możliwość schowania się w zadaszonych miejscach przed ewentualnym deszczem, silnym wiatrem czy innymi niespodziankami, które może przynieść wiosenna lub letnia aura. Miejsce, które wybierzemy, musi zatem dysponować odpowiednią infrastrukturą bądź umożliwić nam ustawienie hali namiotowej. Jak mówi Rafał Fuhrmann z firmy TENT, hale namiotowe sprawdzają się idealnie we wszelkich rodzajach imprez plenerowych. Stanowią schronienie na wypadek nieprzyjaznych warunków atmosferycznych, ale zagospodarować je można także na różne sposoby na potrzeby danej imprezy. Można ulokować tu chociażby catering, a także organizować konkursy i zabawy.

Atrakcje

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, są dostępne na miejscu atrakcje. W zależności od upodobań uczestników imprezy możemy wybrać obiekt znajdujący się blisko stadniny koni czy zbiornika wodnego z wypożyczalnią rowerów wodnych lub kajaków. Jeśli na imprezę zaproszone zostaną rodziny z dziećmi, nie zapomnijmy dopytać się, czy obiekt dysponuje atrakcjami dla najmłodszych. Duży plus stanowić będzie obecność animatorów, a także proste place zabaw czy dmuchane zamki, a dla starszych – park linowy lub ścianki wspinaczkowe. Warto także dowiedzieć się, jakie są oferty cateringowe wybranego obiektu hotelowego.


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl