0
Opublikowany 3 lutego 2019 autor Art Branżowy w Inspiracje
 
 

Jak wykończyć łazienkę w stylu glamour?

piękna łazienka
piękna łazienka

Łazienka w stylu glamour może się odznaczać sentymentem do aranżacji wyjętych z minionych epok bądź też stanowić ukłon w stronę nowoczesnego designu użytkowego pełnego geometryzmu. Oczywiście poza wyborem ceramiki łazienkowej, czyli wszystkich potrzebnych urządzeń sanitarnych potrzebne jest nadanie pierwszego szlifu, który będzie wyznacznikiem dla dalszych prac wykończeniowych, a więc wybrania płytek ściennych.

Marmurowe wykończenie, czyli glamour w starym stylu

Pośród wielu rodzajów wykończenia do łazienki warto wybrać gresy. Przede wszystkim charakteryzują się one najmniejszą nasiąkliwością spośród dostępnych materiałów, a ponadto można wybrać takie o wysokim stopniu antypoślizgowości na podłogę. Jeśli chodzi o wykończenie ścian to doskonałe mogą być płytki ścienne gresowe imitujące marmur. Przywodzi to na myśl pałacowe wnętrza i rzymskie łaźnie, a więc jest ukłonem w stronę klasyki. Można wybrać płytki imitujące biały marmur i dobrać do nich stylizowaną na kamienną armaturę łazienkową, a także dopasowane do niej kolorystycznie umywalkę i wannę, koniecznie o owalnym lub okrągłym kształcie. Podłoga może stanowić tu swoiste dopełnienie i być wykonana również z gresowych płytek, które przypominają strukturę marmuru.

Black and white – nowoczesna odsłona glamour

Osoby, które lubią klasyczne rozwiązania, mogą zdecydować się na aranżację w stylu black and white. Glamour w nowoczesnym stylu charakteryzuje się wykorzystaniem geometrycznych i symetrycznych rozwiązań. Płytki ścienne w Klink.pl, wybrane do wnętrza łazienki, mogą mieć białą barwę, która będzie doskonale komponować się z czarną podłogą. Można tu wykorzystać glazurę na ściany i gres imitujący granit na podłogę. Nie może tu zabraknąć półokrągłych wanien i brodzików prysznicowych, a także efektownej wyspy łazienkowej także utrzymanej w stylistyce black and white. Warto taką aranżację podkreślić odpowiednim oświetleniem ledowym, które dopełni aranżację hi-tech z nutą glamour.

Złota mozaika – schabby chic w najlepszym stylu

Myśląc o glamour rzadko kojarzy się nam styl skandynawski, który swoją prostotą wpisuje się raczej w minimalizm. Niemniej jednak jego odmiana, czyli schabby chic, stanowi swoiste uzupełnienie, ze względu na dodatki, które ewidentnie kojarzą się z glamour. Przede wszystkim są tu dekoracyjne lustra z biżuteryjną ramą np. w kolorze złotym z dużymi, kolorowymi żarówkami. Będzie ono dopełnieniem wykończenia łazienki, w której nie może zabraknąć efektownej mozaiki na jednej ze ścian. Najlepszym miejscem dla złotej mozaiki będzie ściana naprzeciw lustra, dzięki czemu będzie się w nim odbijać i dodatkowo prezentować swój niepowtarzalny design. Takie płytki ścienne w domu mogą stanowić fragment ściany nad wanną. Mozaika może również być elementem jej obudowy. Sprawdzi się również jako wyróżnienie wnęki prysznicowej, w zależności od doboru ceramiki i armatury, a także jej rozmieszczenia. Drobna mozaika ścienna stworzy udane połączenie z dużymi płytkami gresowymi koniecznie matowymi, które będą stanowiły funkcjonalny element w tak reprezentacyjnej łazience. Na pozostałe ściany można wybrać inny odcień mozaiki tworząc swoisty kolaż i grę świateł.

Szaro-czarne gresowe wykończenie – połączenie matu i połysku

Glamour to nie tylko błyszczące powierzchnie. Bardzo efektownie prezentuje się połączenie matu podłogi i połysku ścian. Odwrotna konfiguracja, choć możliwa, jest dość niepraktyczna, ze względu na śliską powierzchnię podłogowych płytek polerowanych. Warto wybrać szaro-czarne gresowe wykończenie łazienki w stylu glamour, które może być dopełnione czarną armaturą łazienkową, tworząc wytworny efekt. Nieodzowne będą tu duże proste lustra, zawieszone przy wyspie kuchennej stworzonej z kontrastujących ze sobą barw frontów i korpusów, a także umywalek, będących jasnym kontrapunktem, obok luster, w dość ciemnym wnętrzu.

Jest wiele pomysłów na stworzenie łazienki w stylu glamour i każdy może być wyjątkowy. Można zdecydować się również ne zmieniające kolor efektowne płytki ścienne. W domu o nowoczesnym charakterze, ale także w klasycznej aranżacji mogą się doskonale sprawdzić, ukazując bardziej lub mniej widoczny obraz pod wpływem światła i ciepła. Styl glamour często łączy w sobie style nowoczesne i klasyczne, tworząc swoisty eklektyzm, jednak równie dobrze prezentuje się w modernistycznej odsłonie, doskonałej do łazienki.


Art Branżowy

 
Artykuły branżowe