0
Opublikowany 17 czerwca 2017 autor Inspektor House w Blog
 
 

Inspektor House – Okiem Inspektora – Filmowanie NieruchomościInspektor House — Filmowanie Nieruchomości

Inspektor House – Filmowanie Nieruchomości … taak ale, jako że jestem również twórcą muzycznym, zawsze wydawało mi się, że słuch jest najważniejszym ze zmysłów.
Pewnego dnia byłem aktywnym uczestnikiem zagorzałej, niespodziewanej i może nie co zabawnej dyskusji na temat – “gdybyś miał wybrać… wolałbyś być ślepy czy głuchy?”…

Jakby to śmiesznie nie zabrzmiało, to pytanie padło i bez głębszego zastanowienia słuchając jednego z utworów podczas jazdy samochodem – 

 

odpowiedziałem … wiadomo, że gdybym musiał wybrać, wybrałbym ślepotę. Nie wyobrażałem sobie życia bez dźwięków.


Parę już ładnych lat później, starszy i mądrzejszy o pewną liczbę doświadczeń, przyznaję…. zdecydowanie trudniej byłoby nie widzieć aniżeli nie słyszeć.

Domena OkaNaszym najważniejszym zmysłem jest nasz wzrok zarówno w życiu prywatnym, jak i w biznesie, i to dzięki niemu głównie postrzegamy świat i dokonujemy różnorodnych analiz.

Kupujemy najpierw oczami! – bez tego cały marketing, show-biznes, branża nieruchomości i cała masa innych branż i sfer zwyczajnie by leżała :).
To stwierdzony naukowo fakt… w sumie to są też tacy, którzy kupują tylko oczami…, no ale w końcu ile jest światów? – Tyle ile oczu budzi się co rano.

Filmowanie Nieruchomości VS Zdjęcia?

 

Pamiętam czasy, kiedy to żeby obejrzeć jakiś film z płyty, to najpierw trzeba było mieć komputer, odpowiedni napęd, odtwarzacz na komputerze i kodeki, które nie każdy mógł wtedy sobie po prostu ściągnąć.
Internet raczkował, i to naprawdę był luksus, ach piękne czasy. A ci, co pamiętają to wiedzą też dlaczego.

Dziś już w dobie internetu, każdy w zasadzie ma komputer w najróżniejszych formach. Dla nikogo to nie nowość-świat się skurczył, mamy media społecznościowe, blogerów, vlogerów, smart fony i całą masę innych gadżetów do rejestrowania naszego życia zgodnie z ideą epoki obrazkowej.

Tak czy inaczej to filmy a nie zdjęcia dostarczają nam największych wrażeń, w końcu zdecydowana większość z nas wybiera się po to do kin, a nie np. Na wernisaż fotografii.

Filmowanie nieruchomości-to zajęcie, niecodzienne.

 

Dla wielu pasjonatów i artystów, wszystko, co zostało lub jest tworzone przez człowieka z intencją rozwojową i pozytywną energią, jest dziełem… a o dzieła powinniśmy dbać.

Podobnie jest z budynkami, w końcu każdy z nich jest dziełem, nawet te najnudniejsze, mają przecież swojego twórcę, albo i wielu twórców, w końcu sukces ma wielu ojców, no i służą nam ludziom, dają schronienie i pełnią inne rozmaite funkcje. To są dzieła!

Filmowanie nieruchomości – to pasja.

Bez sprzecznie pasja jest motorem napędowym całego świata, bez niej, jak za niedoszłych rządów Krzysztofa Kononowicza nie byłoby niczego :).
Nie każdy ją ma, ale też wydaję mi się, że nie każdy dobrze szuka i patrzy w głąb siebie, a to podstawa do największych odkryć.
Moją pasją stało się filmowanie nieruchomości i choć przez lata swojego życia odkryłem też inne, to cały czas człowiek się rozwija, uczy i pojawiają się nowe, trzeba tylko mieć serce, umysł i oczy otwarte.

Filmowanie nieruchomości – to ludzie.

Gdyby na naszej planecie nadal królowały dinozaury, zwierzęta i inne formy życia, pewnie nie byłoby budynków, architektury i materiałów, z których powstają.
Nieruchomości de facto to ludzie, szukający swego miejsca na Ziemi, miejsca do pracy, schronienia, ogniska domowego.
Te wspaniałe ludzkie dzieła na przestrzeni wieków przeszły potężne przeobrażenie od szałasów i lepianek, jaskiń, przez słomiane, kamienne, drewniane nudne bryły, spełniające głównie podstawowe potrzeby, aż do wielkich imponujących dzieł, czy też małych, ale zgrabnych, bardzo funkcjonalnych zapierających dech w piersiach domów.

Filmowanie nieruchomości – to styl życia.

Samych stylów budowania jest tyle, że trzeba by poświęcić osobny artykuł na ten temat, żeby wyczerpująco omówić czego być może nie omieszkam zrobić w miarę możliwości i wolnego czasu.
Jednakże pomijając wszystkie inne style budowania, w jakich powstają nieruchomości, jest jeszcze jeden szczególny, którego próżno szukać w poradnikach budowlanych, gazetkach, książkach, encyklopediach czy starych manuskryptach, ten styl to styl…

Życia i filmowania… Inspektora House :).

Najlepiej sam zakosztuj –

Do następnego.


Wirtualny spacer – rewolucja w sprzedaży lub wynajmu nieruchomości

Alternatywą dla filmowania wnętrz jest nowoczesna usługa wirtualnego spaceru po wnętrzach oferowanych nieruchomości.  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą takich realizacji na stronie https://wirtualne-spacery.pl

Przykład takiej realizacji:

Więcej przykładów wirtualny spacer Matterport na https://wirtualne-spacery.pl/przykład


Inspektor House

 
„Inspektor House”, to jedyna w swoim rodzaju seria mająca na celu pomóc oferentom jak najciekawiej przedstawić ich nieruchomość, zachowując przy tym pełen obiektywizm i prawdę o niej aby przyszłym nabywcą, najemcą, pomóc w dokonaniu wyboru w gąszczu ofert na rynku nieruchomości.