1
Opublikowany 20 czerwca 2017 autor Artykuł Nadesłany w Blog
 
 

Projektowanie łazienki – jak połączyć tradycyjny design z nowoczesnymi rozwiązaniami?Wybór tradycyjnego wyglądu stanowi doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie są miłośnikami czystych linii i współczesnego designu. Tradycyjne łazienki nie muszą wyglądać na przestarzałe czy niemodne – można zachować wszystkie cechy klasycznej i ponadczasowej łazienki, która będzie wyglądać tak samo dobrze, jak ultranowoczesne wnętrza.

Eksperci z topsanit.pl przygotowali garść pomysłów, dzięki którym stworzymy łazienkę odporną na próbę czasu.

Niech wanna gra pierwsze skrzypce

Ogromna, wolnostojąca wanna jest ostatecznym wyznacznikiem tradycyjnego luksusu. Jeśli nasze pomieszczenie jest wystarczająco duże, to możemy umieścić ją na samym środku, aby uzyskać wspaniałe wrażenie przepychu. Dostępne są dwa główne style, które można wybrać decydując się na wannę. Pierwszy to modele inspirowane łaźniami dworskimi – bogate w zdobienia, posiadające złote dodatki, pochodzące z projektu wiktoriańskiego mające jeden brzeg wyższy i szerszy, niż ten po przeciwległej stronie. Drugi skierowany jest bardziej w teraźniejsze trendy, jednak nadal nie tworzy wrażenia prostych brył. Posiada zakrzywione, zwężające się krawędzie. Idealnym uzupełnieniem takiej wanny są baterie łazienkowe. W zależności od tego, czy umieścimy ją przy dłuższym bądź krótszym boku, otrzymamy ciekawe rozwiązanie, które znacząco zmieni wystrój całej łazienki.

Prysznic ze stylem

Najlepszym sposobem na to, aby dopasować prysznic do wolnostojącej wanny, jest zamontowanie zakrzywionego metalowego pierścienia prysznicowego. Taka opcja doda autentyczności i zapewni tradycyjny design. Duże, matowe, metalowe pierścienie świetnie będą komponować się z ciężką zasłoną w ciemnych kolorach. Do stworzenia takiego natrysku niezbędny okaże się zestaw prysznicowy podtynkowy – dzięki niemu będziemy w stanie ukryć wszelkie rury, a okrągła deszczownica jak najbardziej wpisze się w staromodne trendy.

WC na wysokim poziomie

W tradycyjnej łazience miska nie powinna odrywać znaczącej roli. Najważniejszy jest tutaj sposób, w jaki będziemy spłukiwać wodę. Warto więc przez wzgląd na kwestie higieniczne zdecydować się na miskę wiszącą Roca – takie rozwiązanie pozwoli nam lepiej zadbać o czystość, umożliwi szybsze i efektywniejsze sprzątanie podłogi oraz zmniejszy ryzyko nagromadzania się niebezpiecznych drobnoustrojów. Do wiszącej miski warto dobrać system spłukiwania, który będzie zamocowany wysoko na ścianie i połączony metalową, chromowaną rurą. Aby go włączyć będzie należało pociągnąć za długi sznurek bądź łańcuszek zakończony metalową rączką. Pamiętajmy jednak o tym, że pojemnik z wodą należy zamontować na solidnej ścianie lub w miejscu, które zostało wzmocnione w celu zapewnienia dodatkowej wytrzymałości.


Artykuł Nadesłany

 
Treść dodana poprzez formularz